«خیانت؟».. ماجرای کوتاه‌ترین توئیت ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، چهارشنبه 5 سپتامبر، در توئیتی یک کلمه‌ای، به مقاله‌ای انتقادی که یکی از مسئولان بلندپایه در دولتش در روزنامه نیویورک تایمز بدون ذکر نام منتشر کرده، پاسه گفت و نوشت «خیانت؟».

در مقاله‌ای با عنوان «من بخشی از مقاومت در دولت ترامپ هستم»، مسئول بلندپایه در دولت آمریکا توضیح داده که چگونه به همراه شماری دیگر از مسئولان دولتی تلاش می‌کند با روش «بی‌هوده»، «متهورانه» و «بی تاثیر» ترامپ در اداره کشور مقابله کند. او افزوده که کارمندان دفتر ریاست‌جمهوری، خود ترامپ را خطری برای ملت آمریکا می‌دانند.

ترامپ در توئیتی دیگر، از روزنامه نیویورک تایمز خواست، نام نویسنده مقاله را در اختیار دولت آمریکا قرار دهد و این اقدام را «ضرورت امنیت ملی» دانسته است. او همچنین روزنامه نیویورک تایمز را به دروغ‌پردازی، ناکامی و خلق منابع جعلی متهم کرد.

ترامپ چهارشنبه پیشنهاد داده بود کنگره، قانون افشاگری را اصلاح کند. این درخواست در واکنش به کناب باب وودورد روزنامه‌نگار آمریکایی مطرح شد که در آن به شدت از ترامپ انتقاد کرد. او کاخ سفید در سایه اداره ترامپ را «جهان دیوانه» توصیف کرده است. کاخ سفید این کتاب را «داستان‌سرایی جعلی» دانست.

ترامپ در توئیتی نوشت: «آیا زشت نیست کسی کتاب یا مقاله‌ای بنویسد که در آن داستان‌ها را به طور کامل جعل کند و چهره‌ای که از یک شخص به تصویب می‌کشد، کاملا متناقض با حقیقت باشد؟ اما پس از آن بدون قصاص یا پرداخت بها، از کرده خود نجات می‌یابد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید