فرانسه: آماده حمله به اهدافی در سوریه در صورت به‌کارگیری اسلحه شیمیایی هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرانسوا لوکوانتر فرمانده ارتش فرانسه اعلام کرد در صورتی که در حمله نیروهای نظام سوریه به ادلب، از اسلحه شیمیایی استفاده شود، این کشور آماده است اهدافی در سوریه را بمباران کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، لوکوانتر در حضور مجموعه‌ای کوچک از خبرنگاران گفت که پیش‌بینی می‌کند تا اواخر نوامبر آینده، بقایای گروه داعش از میان بروند.

یک منبع نظامی فرانسوی گفت نشانه‌هایی وجود دارد که روسیه می‌خواهد تا پایان سال جاری، حمله به استان ادلب، آخرین منطقه بزرگ باقی مانده در کنترل مخالفان را به پایان برساند.

سازمان ملل متحد و جامعه جهانی هشدار داده‌اند که هرگونه حمله گسترده به استان ادلب می‌تواند به فاجعه انسانی بی سابقه منجر شود. جنگ در سوریه که سال 2011 آغاز شده بود تا کنون بیش از 350 هزار کشته برجای گذاشته است.

سازمان ملل متحد از آوارگی بیش از 800 هزار تن در نتیجه حمله، ابراز نگرانی کرده است. استفان دی‌مستورا نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه گفته است: «گزارش‌ها نشان از آن دارد که دولت سوریه، 10 سپتامبر را به عنوان ضرب الاجلی برای دست‌یابی به راه حل، پیش از آغاز حمله گسترده به استان ادلب تعیین کرده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید