ترکیه: به وضوح به روسیه گفتیم که حمله به ادلب خطا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مولود چاووش اغلو وزیر امور خارجه ترکیه شامگاه چهارشنبه 5 سپتامبر گفت کشورش به وضوح به روسیه گفته که حمله به ادلب کار اشتباهی است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، این در حالی است که وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای تاکید کرد اقدام‌های مسکو هم‌راستای توافق‌های چند جانبه‌ای صورت می‌گیرد که هدف از آن «از میان بردن گروه‌های تندرو است».

این بیانیه با بیان این‌که مسکو، پی‌گیری توافق‌ها را وظیفه خود می‌داند، افزود روسیه به از میان بردن کسانی که «تروریست» نامید، ادامه خواهد داد.

پیش از این سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که پس از نشست سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران که جمعه 7 سپتامبر برگزار می‌شود، وضعیت نظامی در ادلب واضح‌تر خواهد شد.

شایان ذکر است که روسیه و ایران از نظام سوریه پشتیبانی می‌کند و در مقابل ترکیه، حامی برخی از گروه‌های مخالف است.

در همین حال کاخ ریاست‌جمهوری روسیه (کرملین) تاکید کرد که وضعیت در استاد ادلب سوریه «همچنان باعث نگرانی است». کرملین افزود که روسیه این مساله را با تعدای از کشورها به بحث گذاشته است.

از سویی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه، نسبت به پیامدهای عملیات ادلب هشدار داده و گفته بود، حمله به ادلب سوریه منجر به «کشتار» خواهد شد.

در همین حال دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به بشار اسد رئیس‌نظام سوریه و دو هم‌پیمانش روسیه و ایران، نسبت به «حمله بی‌پروا» به استان ادلب که در کنترل مخالفان قرار دارد، هشدار داد و گفت «ممکن است هزاران تن کشته شوند».

یک منبع ویژه به «العربیه.نت» گفته بود که روز چهارشنبه 5 سپتامبر، ده‎ها نیروی ایرانی برای مشارکت در عملیات ادلب، آخرین منطقه بزرگ تحت کنترل مخالفان، به سوریه اعزام شدند.

استان ادلب آخرین منطقه بزرگ باقی‌مانده در کنترل مخالفان سوری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید