داروی جدیدی که اعضای بدن را بازسازی کرده و عمر افراد را به 150 سال می‌رساند

این داروی ارزان به زودی به بازار خواهد آمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نتایج اولیه یک داروی بی‌سابقه در حوزه داروهای مقابله با سالخوردگی نشان داد که می‌توان در سال 2020 امکانی فراهم آورد که اعضای بدن افراد بازسازی شده و عمر انسان تا 150 سال افزایش یابد.

روزنامه بریتانیایی دیلی‌میل گزارش کرد پروفسور دیوید سینکلیر، استاد ژنتیک دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد با همکاری چند پژوهشگر دیگر به توسعه یک اقدام علمی جدید پرداخته‌اند که امکان بازسازی سلول‌ها را فراهم می‌کند.

پروفسور سینکلیر درباره این یافته جدید گفت که انسان با استفاده از آن می‌تواند اعضای بدن خود را بازسازی کرده و چه بسا برای معلولیت‌ها راه‌حلی بیابد. او گفت که آزمایش این روش جدید روی انسان از دو سال آینده آغاز خواهد شد.

در بررسی‌های آزمایشگاهی پژوهشگران توانستند با دادن قرصی مشتق شده از ویتامین B عمر موش‌ها را 10 درصد افزایش دهند.

محققان دانشگاه هاروارد و نیوساوث ولز می‌گویند این قرص‌ها می‌توانند در درمان طاسی و ریزش موی مرتبط با بالا رفتن سن نیز موثر باشند. پروفسور سینکلیر ابراز امیدواری کرد که این قرص‌ها در 5 سال آینده برای عرضه به بیماران آماده باشند و هزینه آنها به اندازه قیمت یک فنجان قهوه خواهد بود.

با اینحال او درباره عوارض و خطرات احتمالی اقداماتی که برای برعکس کردن روند پیری در انسان در جریان است، هشدار دارد و گفت که این اقدامات باید در ابتدا همه مجوز‌های لازم برای تجربه روی انسان را کسب کنند.

این یافته جدید از طریق به کارگیری نوع جدیدی از نیکوتین‌آمید آدنین دی‌نوکلئوتید که به اختصار NAD نامیده می‌شود و در تولید انرژی در بدن انسان نقش دارد، انجام می‌شود.

NAD به عنوان مکمل غذایی در درمان بیماری پارکینسون و همچنین برای درمان مشکلات ناشی از پروازهای طولانی استفاده می‌شود.

پروفسور دیوید سینکلیر با تکرار مجدد هشدارها گفت: «استفاده از داروهای دارای NAD را توصیه نمی‌کنیم، زیرا که تاثیرات آن هنوز رسما آزمایش نشده ‌است.»

استاد ژنتیک دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد خودش ترکیب خاصی برای مقابله با پیری مصرف می‌کند و گفت که عمر بیولوژیک او در نتیجه مصرف این قرص‌ها، تنها 24 سال است. توانایی‌های بدنی پدر 79 ساله او نیز پس از یک سال و نیم مصرف NAD به شکل مشخصی بهتر شده است. خواهر پروفسور سینکلیر نیز پس از مصرف این دارو توانسته مجددا باردار شود. این در حالی است که او چهل سالگی را رد کرده و به دوران یائسگی نزدیک شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size