ترامپ: آماده ملاقات با روحانی هستم... آنها نگران بقای ایران هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که ملاقات با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران طی نشست آینده سازمان ملل را بعید نمی‌داند. او اظهار داشت در صورتی که ایرانی‌ها تمایل داشته باشند آماده گفت‌وگو با آنها است.

رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گفت که همچنان آماده پذیرش گفت‌وگو میان واشینگتن و تهران است، اما اضافه کرد که ایران در ناآرامی به سر می‌برد و برای ادامه بقا تلاش می‌کند.

دونالد ترامپ در حضور امیر کویت به جمع خبرنگاران گفت «ایران هم اکنون در وضعیتی ناآرام به سر می‌برد. آنها در ناآرامنی کامل هستند.»

او در ادامه گفت: «آنها نگران بقای خود به عنوان یک کشور هستند... منتظر هستیم ببینیم در رابطه با ایران چه اتفاقی خواهد افتاد، آیا خواهان گفت‌وگو هستند یا خیر... این مساله به خود آنان مربوط می‌شود و نه به من. من همیشه آماده خواهم بود اما اهمیت ندارد که در کدام جهت.»

ترامپ که ریاست نشست ماه جاری شورای امنیت درباره ایران را بر عهده خواهد داشت، در پاسخ به خبرنگاران درباره احتمال دیدار او و روحانی در حاشیه نشست جمعیت عمومی سازمان ملل متحد گفت «این احتمال وجود دارد. همه چیز ممکن است. همه چیز ممکن است. خواهیم داد.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا 8 ماه مه گذشته با اعلام خروج کشورش از توافق هسته‌ای سال 2015 با ایران، بلافاصله تحریم‌های جدیدی را علیه تهران، اعمال کرد. قرار است از ماه نوامبر آینده تحریم‌هایی نفتی نیز به اجرا گذاشته شود، آمریکا می‌گوید هدف از این اقدامات تغییر رفتار رژیم ایران در منطقه است. واشینگتن تهران را متهم می‌کند که از یک سوی از «تروریست‌ها» حمایت کرده و سوی دیگر با دست زدن به آزمایش‌های موشکی، امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدیدی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز ترامب امروز چهارشنبه 5 سپتامبر در حضور میهمان خود امیر کویت در واشینگتن همچنین تاکید کرد که پیشتر موضوع ترور بشار اسد را مورد بررسی قرار نداده است.

باب وودوارد خبرنگار واشینگتن پست در کتابی که منتشر کرده از نوشته که دونالد ترامپ در سال 2017 میلادی درپی حمله شیمیایی به ادلب خواستار ترور بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه شده بود.

ترامپ همچنین گفت در صورت وقوع کشتار در استان ادلب سوریه ایالات متحده به شدت خشمگین خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید