آمریکا یک بانک فرانسوی را به دلیل نقض تحریم‌های ایران 1.2 میلیارد دلار جریمه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بانک فرانسوی سوسیه ژنرال روز سه‌شنبه 4 سپتامبر 2018 اعلام کرد به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران، از سوی واشینگتن به مبلغ 1.2 میلیارد دلار جریمه شده است.

سوسیه ژنرال (Société Générale) دومین موسسه بانکی بزرگ در فرانسه اعلام کرد در پرونده اختلاف با مقامات آمریکایی درباره نقض تحریم‌های این کشور و به ویژه تحریم‌های وضع شده علیه ایران، به پرداخت 1.1 میلیارد یورو (معادل 1.2 میلیارد دلار) جریمه، محکوم شده است.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد این بانک مبلغ یک میلیارد و صد میلیون یورو از موجودی «پس‌انداز ریسک» خود را برای این پرونده کنار گذاشته بود و جریمه وضع شده علیه سوسیه ژنرال از این مبلغ پرداخت خواهد شد.

سوسیه ژنرال پیش از این نیز در سال 2017 از سوی وزارت دادگستری آمریکا به دلیل نقض تحریم‌ها علیه لیبی به پرداخت یک میلیارد دلار جریمه محکوم شده بود.

این اولین بار نیست که یک بانک فرانسوی به دلیل نقض تحریم‌ها و معامله با ایران جریمه می‌شود. در سال 2014 نیز بانک « ب ان پ پاریبا»، بزرگترین بانک فرانسه موافقت کرد حدود 9 میلیارد دلار جریمه بابت نقض تحریم‌های آمریکا بپردازد. ب ان پ پاریبا متهم شده بود تحریم‌های آمریکا علیه ایران، سودان و کوبا را نقض کرده و به مشتریانش در این کشورها کمک کرده تا در سالهای 2002 تا 2009 تحریم های آمریکا علیه این کشورها را دور بزنند. بانک ب ان پ پاریبا در آن دوره زمانی حدود 30 میلیارد دلار در این کشورها مبادلات مالی انجام داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید