با اپلیکیشن جدید ناسا به راحتی در فضا سلفی بگیرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان ناسا به تازگی اپلیکیشنی جالب طراحی و منتشر کرده که به کاربران اجازه می‌دهد با شکل و شمایل فضانوردان در فضا عکس سلفی بگیرند، گویی که خود در فضا بوده‌اند

این اپلیکیشن جدید که «NASA Selfies» نامگذاری شده، استفاده از تصاویر فضایی متعددی به عنوان پس‌زمینه را ممکن می‌کند که سحابی شکارچی و کهکشان راه‌شیری از آن جمله‌اند.

ناسا در کنار اپلیکیشن NASA Selfies، اپلیکیشن جدید دیگری به نام Exoplanet Excursions VR معرفی کرد که امکان گردش مجازی در فضا را فراهم می‌کند. این اپلیکیشن کاربر را با استفاده از عینک‌های سه‌بعدی و تکنولوژی واقعیت مجازی به گردشی 360 درجه در منظومه ستاره‌ای «تراپیست 1» می‌برد. منظومه فراخورشیدی تراپیست 1 با هفت سیاره که حول این ستاره می‌چرخند، نه‌تنها تاکنون پرتعدادترین منظومه دارای سیاره‌های با ابعاد زمین است که همزمان میزبان پرتعدادترین سیاره‌هایی است که در کمربند حیات یک ستاره قرارگرفته‌اند. این امکان وجود دارد که این سیاره‌ها که بر سطح خود میزبان اقیانوس‌هایی از آب مایع باشد. اتفاقی که شانس وجود و رشد حیات در آن‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

دو اپلیکیشن NASA Selfies و Exoplanet Excursions VR به مناسبت پانزدهمین سالروز آغاز به کار تلسکوپ فضایی اسپیترز معرفی شدند. تلسکوپ فضایی اسپیترز با هزینه 800 میلیون دلار در 25 آگوست 2003 از سکوی پرتاب کیپ کارناوال به فضا پرتاب شد و در یک مدار خورشیدمحور قرار گرفت.

اپلیکیشن NASA Selfies به کاربران اجازه می‌دهد از تصاویری که تلسکوپ فضایی اسپیترز گرفته به عنوان پس‌زمینه سلفی‌هایی که در فضا می‌گیرند، استفاده کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید