.
.
.

تصويری...خبرنگاران پس از محاکمه مشاور ترامپ به کجا چنین شتابان می‌دوند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبکه‌های اجتماعی اینترنتی روز پنجشنبه 23 اوت در سطحی گسترده عکس‌های تعدادی از خبرنگاران حاضر در جلسه دادگاه مشاور پیشین ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کردند که نشان می‌دهد، خبرنگاران با سرعت هر چه تمام به خارج از دادگاه می دویدند.


هر بیننده‌ای در اولین نگاه به این عکس‌ها فکر می‌کند خطری یا تهدیدی در داخل ساختمان دادگاه باعث شده تا آنها اینگونه به سرعت و دوان دوان به بیرون فرار کنند یا اینکه در مسابقه‌ دو به شرکت دارند، اما بعدها مشخص شد که دلیل دویدن خبرنگاران برای پیشی گرفتن از یکدیگر جهت رساندن گزارش‌های مهمی بود که در اعترافات مشاور ترامپ در دادگاه فاش شد.

این خبرنگاران هر کدام تلاش می‌کرد تا اطلاعات به دست آمده را زودتر از دیگران به خبرگزاری‌ یا رسانه‎ای که در آن کار می‌کند، برساند و گوی سبقت نشر این اعترافات را از دیگران برباید، زیرا این خبرنگاران طی مدت جلسه محاکمه در داخل دادگاه از بکارگیری گوشی همراه منع شده بودند.


یکی از روزنامه‌نگاران زن با نشر این تصاویر در اینترنت نوشت :«آن دختری که لباس آبی بر تن دارد و در حال دویدن است منم».

وی افزود :«این حادثه پس از محاکمه «پل منافورت» مشاور سابق ترامپ صورت گرفت».


هیئت رسیدگی به پرونده «پل منافورت» رئيس سابق ستاد انتخاباتی‌ ترامپ را در 8 مورد از 18 پرونده تقلبی بانکی و مالیاتی که علیه‌ او باز بود، محکوم کرد.


پل منافورت رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در پرونده‌های 5 مورد اظهارنامه مالیاتی و همچنین 3 مورد دیگر هم در مورد اختلاس بانکی و پنهان کردن حساب بانکی خارجی محکوم شناخته شد. نتیجه بررسی اعضای هیئت منصفه دادگاه، در ایالت ویرجینیا آمریکا بود. دادگاه هنوز به پایان نرسیده اما چنانچه اتهامات او در دادگاه تجدید نظر هم ثابت شود، احتمال دارد که «منافورت» حداقل به 10 سال زندان محکوم شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم