فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «همسر سه‌بعدی» هم به زودی در بازار عرضه می‌شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شرکت ژاپنی گیت‌باکس که در زمینه تکنولوژی هولوگرافی و تمام‌نگاری فعالیت می‌کند، یک شخصیت هولوگرافیک به نام «هیکاری آزوما» ساخته که در یک پروژکتور استوانه‌ای می‌ایستد و می‌تواند در آینده نقش همسر را ایفا کند.

  شرکت سازنده این شخصیت می‌گوید که هیکاری آزوما می‌تواند با مالک خود از طریق سیستم صوتی و سامانه‌های همسان‌سازی‌ پیشرفته ارتباط برقرار کند.

  شرکت گیت‌باکس در توکیو برای فروش هیکاری آزوما روی مردان مجردی که به تنهایی زندگی می‌کنند هدف‌گذاری کرده است. این شخصیت هولوگرافیک که 8 اینچ طول دارد، می‌تواند از پشت یک لایه حائل پلاستیکی با شوهر خود صحبت کند.

  تولید انبوه این همسران سه‌بعدی با هزینه هزار و 352 برای هر کدام آغاز شد. مشتریان باید علاوه بر هزینه هر کدام از این شخصیت‌های هولوگرافیک، ماهیانه مبلغ 13 دلار و 52 سنت بپردازند. شرکت گیت‌باکس این مبلغ ماهیانه را «نفقه زندگی» نامیده است.

  وجود دوربین‌های متعدد، حسگرهای پیشرفته، میکروفون، سیستم صوتی و دیگر تجهیزات تحلیل رفتاری، از هیکاری آزوما شخصیتی ساخته که در بالاترین سطح ممکن با دارندگان خود در ارتباط خواهد بود. هیکاری می‌تواند هر روز صبح دارنده خود را از خواب بیدار کرده، اخبار مورد نیازش را برای او خوانده، وضعیت آب و هوا را گزارش کند و کنترل سیستم روشنایی منزل را در دست بگیرد.

  شرکت گیت‌باکس می‌گوید که هیکاری آزوما تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا در خدمت همسر خود باشد. علاوه بر لبخند و دیگر نشانه‌های حسی، هیکاری آزوما با صدای یوکا هیامیزو، بازیگر نامدار سینمای ژاپن با دارنده خود صحبت می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران