فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وکیل پیشین رئیس‌جمهوری آمریکا به نقض قوانین انتخابات به دستور ترامپ اعتراف کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مایکل کوهن وکیل مدافع سابق دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، اتهامات دستگاه قضایی از جمله در زمینه نقض قوانین فراهم کردن هزینه مالی انتخابات را پذیرفت.

  به گزارش رسانه‌های آمریکایی از جمله شبکه خبری CBS و روزنامه نیویورک تایمز، کوهن به دادگاه گفت که این کار را به منظور تاثیر بر روند انتخابات و بنا به دستور دونالد ترامپ نامزد وقت انتخابات ریاست‌جمهوری انجام داده است.

  بنا بر این گزارش، کوهن با دادستان به تافق رسید که در برابر همکاری با محققان، در حکم صادره تخفیف بگیرد. کوهن در معرض تحقیقاتی درباره اتهامات فرار مالیاتی، فریب بانک‌ها و نقض قوانین هزینه مالی کمپین‌های انتخابات قرار دارد.

  شبکه خبری CNN ماه گذشته فایلی صوتی منتشر کرد که می‌گوید، گفت‌وگوی ترامپ را با کوهن برای پرداخت پول در برابر منتشر نکردن اطلاعات رابطه جنسی مورد ادعایش با کرین مکدوگال مدل سابق در مجله پلی بوی، نشان می‌دهد. این فایل صوتی سپتامبر 2016، یعنی حدود دوئو ماه پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری باز می‌گردد. رابطه جنسی مورد ادعا هم به سال 2006 باز می‌گردد.

  این فایل صوتی، یکی از چند فایلی است که دفتر تحقیقات فدرال آمریکا FBI در بازرسی از دفاتر کوهن به دست آورده بود. برخی گزارش‌ها می‌گوید که مکدوگال در برابر سکوتش، 150 هزار دلار دریافت کرد.

  وزارت دادگستری آمریکا همچنین درباره ادعاهایی تحقیق می‌کند که می‌گوید برخی زنان مدعی رابطه جنسی با ترامپ، در برابر سکوت‌شان، پول دریافت کرده‌اند.

  این پرونده دردسری احتمالی برای ترامپ به شمار می‌آید، زیرا پرداخت محرمانه پول برای حذف ماجراهای دردسر ساز برای نامزدهای، می‌تواند نقض قوانین هزینه‌های انتخابات ایالات متحده به شمار آید.

  پیشتر ترامپ رابطه با مکدوگال را رد کرده و گفته بود که اطلاعی درباره پرداخت پول به او ندارد.

  کرین مکدوگال کرین مکدوگال

  مکدوگال از مدل‌های پیشیم مجله پورن پلی بوی بود. او مدعی است که در سال 2006 به مدت 10 ماه با ترامپ رابطه جنسی داشت. در آن هنگام ترامپ با میلانیا ازدواج کرده بود.

  مکدوگال حقوق انحصاری ماجرای خود با ترامپ را به روزنامه ناسیونال انکویرر با قراردادی به قیمت 150 فروخت که برپایه آن، سخن گفتن علنی از داستان مورد ادعایش، ممنوع شد. این روزنامه اما داستان را منتشر نکرد و اعلام کرد در این زمینه، فریب خورده است.

  کوهن یک بار گفته بود که به حمایت از ترامپ متعهد است و حاضر است سینه‌اش را در برابر گلوله‌ای که به سمت ترامپ شلیک می‌شود قرار دهد. پس از یورش نیروهای FBI به دفتر و منزل کوهن در آوریل گذشته اما، به نظر می‌رسد ماجرا تغییر کرد.

  نیروهای FBI 12 فایل صوتی از دفتر کوهن مصادره کردند و در اختیار دادستانی فدرال قرار دادند. پس از آن کوهن به شبکه FBI گفت تعهدش به خانواده و کشورش از تعهدش به رئیس سابقش والاتر است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران