فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فیس‌بوک حساب‌های کاربری سازمان‌های اطلاعاتی روسیه را حذف می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ناتانیال گلیچر مسئول سیاست امنیت الکترونیک شرکت فیس‌بوک سه‌شنبه 21 اوت اعلام کرد که این شرکت، مجموعه‌ای از حساب‌های کاربری و صفحاتی را حذف کرد که پیشتر ایالات متحده آن‌ها را به عنوان حساب‌های مرتبط با سازمان‌های اطلاعاتی روسیه شناسایی کرده بود را حذف کرد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها گلیچر در این باره گفت: «بخشی از این حساب‌ها به دلیل حملات الکترونیک پیش از انتخابات سال 2016 بسته شده بود. فعالیت‌های اخیر بر سیاست روسیه در اکراین متمرکز است».

  به گفته گلیچر، ارتباط این حساب‌های کاربری به «مرکز رسانیه‌ای سوریه» مرتبط شد که بنا بر تشخیص مرکز آتلانتیک و شماری دیگر از سازمان‌ها، به طور مخفی، محتوایی در تایید بشار اسد رئیس نظام سوریه و روسیه منتشر می‌کند.

  مارک زاکربرگ مدیر اجرایی شرکت فیس‌بوک هم در این باره گفت: «ما این نوع رفتارها را ممنوع می‌دانیم زیرا معتبر بودن، بسیار حائز اهمیت است. مردم نیاز دارند به آن‌چه در فیس‌بوک می‌بینند اعتماد کنند».

  هم‌زمان با این اقدام، دو شرکت فیس‌بوک و توییتر اعلام کردند که بیش از 600 حساب کاربری مرتبط با ایران را به دلیل «اقدام‌های گمراه کنند و هماهنگ» حذف کردند.

  ژوئیه گذشته، فیس‌بوک بیش از 30 حساب کاربری و صفحه جعلی را که در «تلاش هماهنگ» برای منحرف کردن افکار عمومی درباره مسائل سیاسی متعلق به انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر آینده در آمریکا دست داشتند، حذف کرد. البته آن هنگام اعلام نشد که این حساب‌های کاربری با چه طرفی مرتبط هستند.

  شرکت فیس‌بوک پیشتر اعلام کرده بود نمی‌توان این حساب‌های کاربری «جعلی» در فیس‌بوک و اینستاگرام را به روسیه مرتبط دانست؛ بر خلاف حساب‌های کاربری که پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا، اخباری گمراه کننده منتشر کرده بودند.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران