فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ناخرسندی ترامپ از رویکرد ترکیه.. واشینگتن آنکاررا را تهدید به تشدید تحریم‌ها کرد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  کاخ سفید شامگاه سه شنبه 14 اوت اعلام کرد، دونالد ترامپ ريیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از این‌که ترکیه تا کنون أندرو برانسون کشیش آمریکایی بازداشت شده در این کشور را آزاد نکرده به شدت ناخرسند است.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ از این که تا کنون کشیش برانسون و دو تن از کارکنان نمایندگی‌های دیپلماتیک آمریکا از زندان‌های ترکیه آزاد نشده‌‌اند، به شدت ناخرسندو نگران است.

  این در حالی است که واشنگتن در تلاش است تا با تشدید تحریم‌ها علیه آنکارا، این کشور را به آزاد کردن کشیش آمریکایی که از دو سال پیش تاکنون در ترکیه در حبس خانگی به سر می‌برد، وادار کند.

  پیش از این یک مقام کاخ سفید اعلام کرده بود ایالات متحده آمریکا به ترکیه هشدار داده که اگر کشیش آمریکایی را آزاد نکند، با اعمال تحریم‌های بیشتر مواجه خواهد شد.

  پیام هشدار آمیز و قاطع آمریکا به ترکیه پس از آن است که جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید به طور محرمانه با سردار کیلیغ سفیر ترکیه در واشنگتن دیدار و درباره کشیش برانسون گفتگو کرده است.

  یک مقام بلند پایه آمریکایی در این رابطه اعلام کرد جان بولتون در این دیدار تاکید کرد ایالات متحده آمریکا به هیچ وجه از مواضع خود در این رابطه، عقب نشینی نخواهد کرد.

  این مقام آمریکایی گفت که دولت متبوعش در ارتباط با پرونده کشیش تحت حبس خانگی در ترکیه به طور قاطعانه با مقامات این کشور برخورد خواهد.

  او گفت که ترامپ %100 متعهد به بازگرداندن کشیش برانسون به وطن است و اگر در این راستا طی چند روز یا هفته آینده هیچ‌گونه تحرکی از سوی ترکیه صورت نگیرد، تدابیر بیشتری اتخاذ خواهد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران