فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترکیه تعرفه گمرکی واردات کالاهای آمریکایی را افزایش داد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  فواد اوکتای معاون رئیس‌جمهوری ترکیه چهارشنبه 15 اوت در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که ترکیه، تعرفه گمرکی برخی از کالاهای آمریکایی را افزایش داد.

  روزنامه رسمی ترکیه هم چهارشنبه نوشت که این کشور، تعرفه گمرکی برای واردات برخی کالاهای آمریکایی از جمله خودرو، مشروبات الکلی و تنباکو را افزایش داد.

  بنا بر بخش‌نامه‌ای که به امضای رجب طیب اردوغان رویس‌جمهوری ترکیه رسیده، تعرفه واردات خودروهای آمریکایی 120 درصد، مشروبات الکلی آمریکایی 140 درصد و تنباکوی آمریکایی 60 درصد افزایش یافت.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، تعرفه گمرکی واردات برخی دیگر از اقلام آمریکایی به ترکیه از جمله لوازم آرایشی و ذغال هم افزایش یافت.

  اردوغان سه‌شنبه 14 اعلام کرده بود که کشورش تولیدات الکترونیکی آمریکا را تحریم خواهد کرد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، اردوغان گفت که ترکیه، تمام اقدام‌های ضروری را با توجه به وضعیت اقتصادی، اتخاذ کرده است.

  اردوغان در سخنرانی خود گفت: «تولیدات الکترونیکی آمریکا را تحریم خواهیم کرد». او افزود: «اگر آن‌ها آیفون دارند، در مقابل سامسونگ وجود دارد. وفنوس و ویستل هم وجود داد». او به محصولات الکترونیکی کره جنوبی و ترکیه اشاره دارد.

  سخنان اردوغان پس از آن ایراد می‌شود که ارزش لیر ترکیه در برابر دلار به شدت سقوط کرد تا جایی که دوشنبه، هر دلار آمریکا، 7.22 لیر ترکیه معامله می‌شد. البته روز سه‌شنبه، لیر ترکیه مقدار کمی از ارزش خود را باز یافت.

  بانک مرکزی ترکیه دوشنبه اعلام کرد سلسله‌ای از تدابیر را برای حمایت از ثبات مالی و ادامه فعالیت بازار، اتخاذ کرده است.

  بانک مرکزی ترکیه همچنین منعهد به فراهم کردن نقدینگی لازم برای همه بانک‌ها شد.

  این بحران اقتصادی با تشدید تنش میان آنکارا و واشینگتن، همراه شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران