.
.
.

تصویری.. شماری زخمی در برخورد یک خورو به ایست‌های امنیتی پارلمان بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از رهگذران سه‌‎شنبه 14 اوت در نتیجه برخورد یک خودرو به ایست‌های امنیتی روبروی پارلمان بریتانیا در لندن پایتخت این کشور، زخمی شدند؛ حادثه‌ای که پلیس بریتانیا اعلام کرد با آن به عنوان حادثه «تروریستی» تعامل خواهد کرد.

بنا بر اعلام پلیس لندن، راننده این خودرو دستگیر شد.

بنا بر بیانیه‌ای که پلیس در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرد: «ساعت 7:37 صبح چهارشنبه، یک خودرو به ایست‌های امنیتی روبروی پارلمان برخورد کرد. نیروهای پلیس حاضر در محل، اقدام به دستگیری راننده خودو کردند. در نتیجه این حادثه، شماری از رهگذران، زخمی شدند».

پلیس لندن در بیانیه ابتدای خود تاکید کرده بود که همه احتمال‌ها درباره حادثه را مد نظر قرار می‌دهد. در این بیانیه آمده است: «واحد مبارزه با تروریسم وابسته به پلیس پایتخت، تحقیق در حادثه را بر عهده گرفته است».

ویدیویی که در توئیتر منتشر شد، نیروهای پلیس را نشان می‌دهد که یک خودروی نقره‌ای رنگ را پس از برخورد با ایست‌های امنیتی، محاصره کرده و اسلحه خود را به سمت راننده، نشانه رفته‌اند.

عکس‌های منتشر شده هم راننده را در اسارت نیروهای پلیس نشان می‌دهد. او شلواری جین و کتی مشکی پوشیده بود.سال گذشته، خیابان ست‌منستر که روبروی پارلمان قرار دارد، شاهد حمله‌ای با خودرو توسط خالد مسعود شهروند بریتانیایی 52 ساله بود که در آن ابتدا رهگذران را زیر گرفت، پس از آن از خودرو پیاده شد و یک پلیس را با ضربات چاقو کشت. این حمله به کشته شدن دستکم 5 تن و زخمی شدن حدود 50 تن دیگر انجامید.