.
.
.

آرنولد شوارتزنیگر با تانک شخصی‌اش یک لیموزین را زیر گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آرنولد شوارتزنیگر، هنرپیشه اتریشی آمریکایی سینمای هالیوود و قهرمان اسبق مسابقات پرورش اندام جهان با تانک شخصی خود یک خودروی لیموزین که در مسیر حرکتش قرار داشت را زیر گرفته و از بین برد.

در ویدئویی که از این اقدام آرنولد در وبگاه popular mechanics منتشر شده، تانک شخصی شوارتزنیگر همان شماره‌ای را دارد که تانک زمان خدمتش در ارتش اتریش داشت. او زمانی که در ارتش اتریش بود، تانکی با شماره 331 را می‌راند.

این فیلم بخشی از یک برنامه تلویزیونی به نام Make It است که از شبکه سی‌ان‌بی‌سی آمریکا پخش شد و جلی لینو، مجری این برنامه به همراه آرنولد سوار تانک قدیمی این بازیگر شد. حین راندن تانک، لینو آرنولد را تشویق کرد روی لیموزینی که در کنار جاده پارک شده برود و آرنولد با قبول این پیشنهاد از روی این لیموزین عبور و آن را منهدم کرد.

موتور تانک M47 آرنولد با نمونه‌های اصلی این تانک تفاوت داشته و توان کمتری دارد. با این حال آرنولد توانست لیموزین را زیر گرفته و آن را با خاک یکسان کند.

آرنولد شوارتزنیگر در دهه 60 میلادی عضو ارتش اتریش بود و در آن زمان راننده یک تانک M47 Patton ساخت آمریکا بود. این تانک را آمریکایی‌ها در زمان جنگ دو کره ساختند و 50 تن وزن دارد. موتور این تانک از نوع Continental AVDS 1790-5B V-12 با توان 800 اسب بخار است.

تانک M47 دوره کوتاهی در ارتش آمریکا به کار گرفته شد و سپس جای خود را به تانک M48 داد. M47های آمریکایی به عنوان کالای مازاد ارتش آمریکا، به برخی از کشورهای دوست، از جمله اتریش داده شدند.

آرنولد در آن زمان سرباز ارتش اتریش بود. او در آن دوران چند بار تنبیه شد. در یکی از این موارد او به دلیل ناکام ماندن از پایین آمدن از تپه با تانک و با سرعت زیاد، ناچار شد 6 ساعت سینه‌خیز برود. بار دیگری که او از سوی ارتش جریمه شد، به دلیل فرار از سربازی به مدت یک سال و رفتن به آلمان برای شرکت در مسابقات پرورش اندام بود.