.
.
.

ترامپ: حاضرم بدون پیش‌شرط با ایرانی‌ها دیدار کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه 30 ژوئیه اعلام کرد که حاضر است بدون پیش شرط با مقام‌های ایرانی دیدار کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر ایتالیا در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود: «چگونه می‌توان تنش‌ها با ایران را کاهش داد و آیا آماده هستید با حسن روحانی رویس‌جمهوری ایران دیدار کنید گفت: «با هر کس که باشد دیدار می‌کنم، من به دیدارها و مذکرات به ویژه هنگامی که خطر جنگ وجود داشته باشد ایمان داریم».

او ادامه داد: «البته که حاضرم با آن‌ها دیدار کنم، هروقت آن‌ها بخواهند، نمی‌دانم آن‌ها آماده هستند یا نه. هیچ پیش‌شرطی هم نداریم، هر وقت آن‌ها بخواهند، هم برای آن‌ها خوب است هم برای دنیا».

او به سیاست‌های خارجی ایران هم اشاره کرد و گفت: «ما همه کشورها را تشویق می‌کنیم تا ایران را برای توقف همه فعالیت‌های شرورانه‎‌اش زیر فشار قرار دهند».

این سخنان در حالی بیان می‌شود که تنش‌ها میان ایران و آمریکا شدت گرفته است. علاوه بر این‌که واشینگتن از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) خارج شده، در آستانه از سرگیری تحریم‌های سخت اقتصادی علیه این کشور است.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند قصد دارند تا صادرات نفت ایران را به صفر برسانند تا این کشور رفتارهای خود را تغییر دهد. این در حالی است که وضعیت اقتصادی ایران بحرانی است و قیمت ارز در این کشور به صورت ساعتی بالا می‌رود.