.
.
.

100 انگل در مغز یک کودک هندی به دلیل خوردن میوه نشسته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پزشکان بیمارستانی در دهلی نو 100 انگل در مغز یک کودک هشت ساله یافتند که به دلیل خوردن میوه نشسته به مغز او رخنه کرده بودند.

به گزارش مجله علمی Health Medicine Network این کودک به همراه والدینش به دلیل سردرد شدید و تشنج‌های مکرر به بیمارستان مراجعه کرده و پزشکان تشخیص دادند که یک کیست در مغز او تشکیل شده است.

در پی تشخیص کیست توسط پزشکان، برای این کودک دوزهای زیادی از داروهای تقویت‌کننده تجویز شد، اما حال او بدتر و سردردهایش بیشتر شد. با وخیم‌تر شدن حال بیمار، وزن او نیز 20 کیلو افزایش یافته و توان راه رفتن را از دست داده و دچار مشکلات تنفسی شد.

پس از 6 ماه والدینش او را به نزد پزشک دیگری برده و مشخص شد که او از بیماری سیستی‌سرکوزیس که در اثر به وجود آمدن بافت‌های عفونی بروز می‌کند، رنج می‌برد. دلیل این بیماری وجود نوعی انگل تنیا یا کرم کدو است. گمان می‌رود تخمک‌های این انگل‌ها از طریق خون که به معده راه دارند، به مغز رسیده باشند. میوه یا سبزی نشسته و یا گوشت خوکی که خوب پخته نشده باشد، می‌تواند دلیل وجود این انگل‌ها در معده این دختر 8 ساله باشد.

پزشکی که این بیماری را تشخیص داده بود، داروهای جدیدی برای او تجویز کرد و پس از مصرف این داروها، وزن او کاهش یافت و توانست دوباره راه رود و با شروع به کار مدارس، در کلاس‌های درس حاضر شود.