.
.
.

کتک‌ خوردن وزیر امور اجتماعی تونس به صورت تصادفی بوسیله یک کارفرمای بدرفتار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد الطرابلسی وزیر امور اجتماعی تونس شامگاه پنجشنبه 26 ژوئیه به طور تصادفی از دست یک کارفرمای عصبانی بدرفتار با کودکان کار در یکی شهرهای استان «صفاقس» کتک خورد که بر اثر شدت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.

وزارت امور اجتماعی تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد ماجرا از آنجا شروع شد که وزیر امور اجتماعی تونس برای خرید مایحتاج خود از قبیل حبوبات در بازارچه‌ای محلی در یکی از خیابان‌های اصلی شهر «ساقیه الزیت» از توابع استان «صفاقس» در جنوب تونس توقف کرده بود.

وزیر تونسی در آن بازارچه و هنگام خرید از یک سبزی فروشی ناگهان متوجه بدرفتاری و خشونت شدید صاحب مغازه با تعدادی از کودکانی شد که به طور غیر قانونی در آن مغازه به کار گرفته شده‌اند.

یکی از کودکان در اثر بدرفتاری‌های مدام صاحب کار خود شدیدا افسرده و دچار وضعیت بد روحی و روانی شده بود که وزیر با مشاهده وضعیت او تلاش کرد با دخالت صاحب کار را متقاعد کند که اقدام او در به کارگیری کودکان و بدرفتاری با آنها و اعمال خشونت علیه‌ كودكان مخالف قانون است اما صاحب مغازه که از دخالت وزیر عصبانی شده بود به همراه شریک خود بدون شناخت قبلی به سوی وزیر امور اجتماعی را به طور مفصل کتک كارى كرده و روانه بیمارستان کردند.

در پی این حادثه وزارت امور اجتماعی تونس سریعا با ابلاغ مسئولین امنیتی و قضایی ذیربط یک قاضی ويژه امور کودکان را فرا خوانده آنها را مأمور رسیدگی به این پرونده کرد.

صاحب مغازه و شریک او که متهمان این پرونده هستند با دستور دادستانی کل کشور بازداشت شدند.

این وزارتخانه در بیانیه خود ضمن تاکید این که به کارگیری کودکان طبق قوانین این کشور ممنوع است، اعلام کرد با کلیه متخلفان در این زمینه برخورد قانونی خواهد کرد.

متهمان در بازجویی‌های اولیه با اظهار پشیمانی نسبت به سوءرفتار خود با وزیر گفتند که او را نشناخته بودند زیرا که لباس عادی بر تن داشت.