.
.
.

مافیای کلمبیایی برای کشتن یک سگ موادیاب 70 هزار دلار جایزه تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه مافیای اورابنوس که در زمینه قاچاق مواد مخدر و اقدامات تبهکارانه در کلمبیا فعالیت می‌کند، برای کشتن یک سگ موادیاب پلیس به نام سومبرا 70 هزار دلار جایزه تعیین کرد.

سومبرا در هفته گذشته موفق شده بود که 10 تن کوکائین متعلق به مافیای اورابنوس را کشف کند. بخشی از این محموله بزرگ در یک قایق و بخش دیگر لابلای قطعات یدکی خودرو جاسازی شده بود.

پس از اعلام خبر تعیین جایزه، مقامات کلمبیا این سگ موادیاب را به فرودگاه بین‌المللی بوگوتا منتقل کردند. این مکان، امن‌ترین مکان کلمبیا به شمار می‌رود.

سومبرا که چندین نشان و مدال افتخار دارد، به شکل ویژه‌ای نگهداری می‌شود و تعداد قابل توجهی نیروی پلیس وظیفه حفاظت از جان او را بر عهده دارند.


این سگ در تعدادی از بنادر کلمبیا در سواحل اقیانوس اطلس فعالیت می‌کند و وظیفه کشف مواد مخدر پنهان شده در قایق‌ها و زیردریایی‌ها را دارد. کوکائین کلمبیایی با قیمت 80 هزار دلار برای هر کیلو به کشورهای آمریکای مرکزی و ایالات متحده آمریکا قاچاق می‌شود.

با در نظر گرفتن قیمت 80 هزار دلار برای هر کیلو کوکائین، سگ موادیاب سومبرا 800 میلیون دلار به مافیای اورابنوس زیان زده است.

علاوه بر این، پیدا شدن این حجم از مواد مخدر موجب دستگیری 275 نفر از اعضای مافیا شد؛ مافیایی که یکی از خطرناک‌ترین تبهکاران جهان به نام دارو آنتونیو اوسوگا رهبری آن را بر عهده دارد و در ماه ژوئن گذشته کلمبیا 1000 نیروی پلیس را مامور یافتن او کرد ولی تا کنون اثری از او پیدا نشده است.