فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فشارهای ترامپ باعث برچیده شدن موانع تجاری با اروپا شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه 25 ژوئیه 2017 پس از ملاقات با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، گفت، با اروپایی‌ها برای کاهش موانع تجاری به توافق رسیده است.

  ترامپ، در مصاحبه مشترک با ر ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، ایستاده بود، به خبرنگاران، گفت:« برای حل و فصل مسائل تجاری از جمله مسائل مربوط به تعرفه‌ کالاها با اروپایی‌ها به توافق رسیديم».

  وی گفت: «ما همچنین برای کاهش موانع، در زمینه افزایش خدمات تجاری، مواد شیمیایی، داروها و محصولات پزشکی و همچنین سویا تلاش خواهیم کرد».

  طرفین به کاهش تعرفه‎های گمرکی بر کالاهای صنعتی به جز خودروها توافق کردند.

  ژان کلود یونکر وترامپ در آغاز جلسه خود در کاخ سفید، اعلام کردند می خواهند عرفه‌ها را کاهش و تنش‌های تجاری بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا را رفع کنند.

  ترامپ گفت :«امیدواریم که بتوانیم برای تجارتی سالمتر با اروپا به توافق برسیم».

  از سوی دیگر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت:«ما بجای افزایش تعرفه‌های گمرکی باید آن را کاهش دهیم این کاری است که ما باید آن را انجام دهیم».

  در پی نشست ترامپ و رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، بازارهای ارز منتظر نتایج این نشست بودند كه اولین واکنش از نتایح این نشست افزایش 49 سنت به قیمت نفت خام بود یعنی 0.67 درصد افزایش یافت که با این حساب هر بشکه به 73.93 دلار رسید.

  اتحادیه اروپا پیش از نشست ترامپ و ژان کلود یونکر اعلام کرد، اگر آمریکا برای خودروهای اروپا تعرفع گمرکی قرار دهد آنها 20 میلیارد دلار به کالاهای آمریکایی تعرفه اعمال خواهند کرد.

  دونالد ترامپ اوایل ماه ژوئن بر فولاد وارداتی از اروپا، کانادا و مکزیک 25 درصد و بر آلومینیوم وارداتی از آن کشورها 10 درصد تعرفه گمرکی وضع کرد.

  رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده بود، که بر خودروهای اروپائیان تعرفه گمرکی خواهد گذاشت. این تصمیم ترامپ باعث خشم اروپایی‌ها شد.

  تنش تجاری میان آمریکا و اتحادیه اروپا، پس از آن اتفاق افتاد که دونالد ترامپ در اوایل ماه گذشته تصمیم گرفت تعرفه گمرکی برای فولاد و آلومینیوم محصول اروپا اعمال کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران