.
.
.

دوربین‌های ناسا تصاویری از عنکبوت‌های فضایی روی سطح مریخ شکار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان ناسا تصاویر جدیدی از کره مریخ منتشر کرد که موجوداتی شبیه عنکبوت فضایی را روی این کره نشان می‌دهد. این تصاویر می‌تواند وجود حیات روی سیاره سرخ را ثابت کند و مسیر جدید پیش روی تلاش‌های 50 ساله بشر برای کشف حیات در کرات دیگر بگشاید.

در تصاویر منتشر شده توسط ناسا لکه‌های سیاه‌رنگی روی سطح مریخ دیده می‌شود که دانشمندان می‌گویند «عنکبوت‌های» فضایی هستند. در صورت تایید این داده‌ها و اثبات وجود حیات در مریخ، به مهم‌ترین سوالی که دانشمندان و فضانوردان بیش از یک قرن است در پی جوابی برای آن هستند، پاسخ داده می‌شود.

بسیاری از دانشمندان باور دارند که موجودات فضایی در کیهان حضور دارند ولی تا کنون نتوانسته‌اند به کره زمین برسند، مانند انسان که تا کنون نتوانسته به سیارات دیگر برود و با این موجودات ارتباط برقرار کند. علاوه بر این برخی دانشمندان درباره خطرات ارتباط با دنیای خارجی هشدار داده‌اند. آنها اعتقاد دارند که این امر می‌تواند از سوی موجودات فضایی تهدید تلقی شده و آنها را به حمله به کره زمین وا دارند. این امر می‌تواند به آسیب جدی یا انقراض کامل بشریت منجر شود.

دانشمندان ناسا می‌گویند که وجود عنکبوت‌ها روی سطح مریخ، نشانه بسیار مهمی درباره وجود حیات در این سیاره همسایه است. عکنبوت‌ها در واقع توده‌هایی هستند که به شکل طبیعی روی هم انباشته می‌شوند و این امر می‌تواند نشانه وجود گونه‌های دیگری از حیات روی مریخ باشد.

به گفته ناسا این عنکبوت‌ها به مانند عنکبوت‌های روی سطح زمین نیستند، بلکه نوعی سازوکار زنده هستند که با ارتفاع درجه حرارت در کره مریخ و سپس ذوب‌شدن کوه‌های یخی و افزایش چشمگیر دی اکسید کربن در ارتباط است.