.
.
.

در پی تحریم‌ها.. دو بانک ژاپنی مبادلات با ایران را قطع می کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع آگاه روز پنجشنبه 12 ژوئیه از تصمیم دو بانک «میتسوبیشی یو اف جی» و «میزوهو» ژاپن برای توقف مبادلات بانکی خود با ایران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری کایودو نیوز ژاپن، به نقل از منابع آگاه دو بانک ژاپنی میتسوبیشی یو اف جی (MUFJ) و بانک میزوهو (Mizuho) و در راستای اجرای تحریمهای آمریکایی اعمال شده بر ایران در نظر دارند تا مبادلات بانکی مرتبط با این کشور را ابتدا از ماه اوت متوقف کنند.

به گفته این منابع، شعب دو بانک ژاپنی مذکور و واحدهای مالی آنها مشتریان خود را از تصمیم خود برای توقف تعاملات بانکی با تهران آگاه کرده اند.

بر اساس تحریم های آمریکا که به صورت مرحله ای از ماه اوت علیه ایران اجرایی می شود، بانک هایی که مبادلات مالی مرتبط با ایران داشته باشند، با محدودیت های قابل توجهی در رابطه با تجارت با موسسات مالی آمریکا مواجه خواهند شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در 8 می، واشنگتن را از توافق هسته ای برجام که در سال 2015 در نتیجه مذاکرات میان کشورهای 5+1 امضا شده بود، خارج کرد و متعهد شد تا تحریم ها علیه ایران را بازگرداند.

طبق توافق هستهای حاصل شده میان ایران و شش قدرت جهانی از جمله بریتانیا، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و ایالات متحده آمریکا که به برنامه جامع اقدام مشترک یا «برجام» شهرت دارد، تهران متعهد شده بود تا در مقابل برداشتن تحریمهای اقتصادی از برنامه هستهای خود دست بکشد.