فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دستگیری یک روحانی و ده‌ها تن از پیروانش به اتهامات جنسی و امنیتی در ترکیه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای امنیتی ترکیه صبح چهارشنبه عدنان اکتار روحانی و مبلغ دینی را به همراه ده‌ها تن از پیروانش به اتهامات مختلف جنسی و امنیتی هستند، دستگیر کردند.

  به گزارش خبرگزاری آناتولی، عملیات دستگیری اکتار مشهور به «هارون یحیی» و 234 تن از پیروانش در چهار استان برپایه حکمی صورت می‌گیرد که دادستانی استانبول آن را صادر کرده است.

  بنا بر این گزارش، «تاسیس تشکیلاتی برای اقدام‌های جنایتکارانه، سوء استفاده جنسی از کودکان، تجاوز جنسی، گروگان‌گیری کودکان، گروکشی و جاسوسی سیاسی و نظامی» از جمله اتهامات منتسب به اوکتار و یارانش از سوی دادستانی استانبول است.

  عدنان اکتار مشهور به هارون یحیی هنگام دستگیری توسط نیروهای امنیتی ترکیه عدنان اکتار مشهور به هارون یحیی هنگام دستگیری توسط نیروهای امنیتی ترکیه


  اتهامات دیگری نیز متوجه آن‌ها است از جمله «سوء استفاده از احساسات و اعتقادهای دینی با هدف کلاهبرداری، نقض حریم خصوصی، جعل و تخلف از قوانین مبارزه با تروریسم و قاچاق از راه تشیکلاتی با نام عدنان اکتار».

  نیروهای امنیتی در این عملیات که در استان‌های استانبول، آنکارا، موگلا و آنتالیا صورت گرفت، به 120 مکان یورش برده و تا کنون 79 تن را از میان تمام کسانی که حکم بازداشتشان صادر شده، دستگیر کردند.

  منابع امنیتی می‌گویند که اکتار هنگام تلاش برای فرار از منزلش در استانبول دستگیر و در نزد او مقادیری اسلحه و زره فولادی کشف و ضبط شد.

  عدنان اکتار مشهور به هارون یحیی هنگام دستگیری توسط نیروهای امنیتی ترکیه عدنان اکتار مشهور به هارون یحیی هنگام دستگیری توسط نیروهای امنیتی ترکیه

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران