فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصاویری که برنده جایزه جهانی حفاظت از طبیعت شدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  عکس «اسب‌های وحشی» اثر کامیل بریوت، عکاس فرانسوی برنده جایزه جهانی مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت شد.

  نتایج مسابقه عکاسی جایزه سالیانه‌ای که موسسه «حفاظت از طبیعت» در زمینه بهترین تصاویر با موضوع طبیعت برگزار می‌کند، اعلام شد. به گزارش وبگاه New Atlas بیش از 57 هزار عکس از 135 کشور جهان به این مسابقه ارسال شده بودند.

  اسب‌های وحشی نام عکسی از یک عکاس فرانسوی به نام کامیل بریوت است که توانست جایزه بهترین عکس این مسابقه را به دست آورد. در این عکس دو اسب در حال بازی در گل و لای به نمایش در آمده‌اند.

  این جایزه جهانی عکاسی در پنج گروه مردم و طبیعت، مناظر و طبیعت، آب، شهرها و طبیعت و حیات وحش برگزار شد. سه تصویر در بخش همگانی برنده شدند و در هر گروه نیز سه تصویر دیگر انتخاب شدند. سه تصویر نیز جایزه افتخار و سه تصویر جایزه مخاطبان را از آن خود کردند.

  در این مسابقات تاکید شده بود که تصاویر نباید دستکاری شده باشند و همچنین عکاسی از حیوانات دربند و در قفس نیز ممنوع بود. عکس‌هایی که در مراحل عکاسی آسیب به طبیعت زده‌اند نیز از این مسابقه کنار گذاشته شدند.

  این تصویر که برنده جایزه بخش‌ شهرها و طبیعت شد، در کشور امارات متحده عربی ثبت شده است این تصویر که برنده جایزه بخش‌ شهرها و طبیعت شد، در کشور امارات متحده عربی ثبت شده است
  این تصویر که برنده جایزه بخش‌ شهرها و طبیعت شد، در کشور امارات متحده عربی ثبت شده است. این تصویر که برنده جایزه بخش‌ شهرها و طبیعت شد، در کشور امارات متحده عربی ثبت شده است.
  عکس «پایان نزدیک است» در ایسلند ثبت شده و جایگاه دوم را از آن خود کرد. عکس «پایان نزدیک است» در ایسلند ثبت شده و جایگاه دوم را از آن خود کرد.
  انفجار آتشفشان کولیما لیلا. برنده بخش مناظر و طبیعت انفجار آتشفشان کولیما لیلا. برنده بخش مناظر و طبیعت
  «آغوش قورباغه» از آرکانزاس برنده جایزه سوم «آغوش قورباغه» از آرکانزاس برنده جایزه سوم
  تصویری از یک کیسه پلاستیکی در آب‌های ساحلی استرالیا برنده جایزه بخش آب شد. تصویری از یک کیسه پلاستیکی در آب‌های ساحلی استرالیا برنده جایزه بخش آب شد.
  تصویر صحرای ایکا در پرو برنده جایزه ویژه هیات داوری تصویر صحرای ایکا در پرو برنده جایزه ویژه هیات داوری
  عکس «غار دروازه ستارگان» از ایتالیا برنده جایزه ویژه هیات داوری عکس «غار دروازه ستارگان» از ایتالیا برنده جایزه ویژه هیات داوری
  بازی نور در جنگل‌های سرخ و کهن شمال کالیفورنیا برنده جایزه افتخار بازی نور در جنگل‌های سرخ و کهن شمال کالیفورنیا برنده جایزه افتخار
   «پاکی» عکسی از آبشارهای ایسلند که برنده جایزه بخش آب شد. «پاکی» عکسی از آبشارهای ایسلند که برنده جایزه بخش آب شد.
  تصویر کوسه‌ای که به گروهی از ماهی‌ها در آب‌های ساحلی مکزیک حمله می‌کند، «شکارچی» نام گرفت و برنده جایزه بخش حیات وحش شد. تصویر کوسه‌ای که به گروهی از ماهی‌ها در آب‌های ساحلی مکزیک حمله می‌کند، «شکارچی» نام گرفت و برنده جایزه بخش حیات وحش شد.
   «بازی با شیرهای آبی» برنده جایزه ویژه هیات داوری «بازی با شیرهای آبی» برنده جایزه ویژه هیات داوری
  نورهای نارنجی در سانتا مادالینای ایتالیا برنده جایزه ویژه هیات داوری نورهای نارنجی در سانتا مادالینای ایتالیا برنده جایزه ویژه هیات داوری
  خطوط درهم آمیخته گورخرها در آفریقای جنوبی برنده جایزه ویژه هیات داوری خطوط درهم آمیخته گورخرها در آفریقای جنوبی برنده جایزه ویژه هیات داوری
   «نشست تمساح‌ها» برنده بخش آب «نشست تمساح‌ها» برنده بخش آب
  تصویری از دلفین‌ها در هاوایی در عکسی با عنوان «همه‌ جا» تصویری از دلفین‌ها در هاوایی در عکسی با عنوان «همه‌ جا»
  شنای پنگوئن‌ها در هنگام طلوع در جزایر فوکلند شنای پنگوئن‌ها در هنگام طلوع در جزایر فوکلند
  جایزه هیات داوری در بخش حیات وحش به عکس «انعکاس یخی» در ایسلند رسید. جایزه هیات داوری در بخش حیات وحش به عکس «انعکاس یخی» در ایسلند رسید.
  جایزه افتخار به عکس «شاه صیادان» که یک ماهی‌خورک را در برکه‌ای در کرواسی نشان می‌دهد، رسید. جایزه افتخار به عکس «شاه صیادان» که یک ماهی‌خورک را در برکه‌ای در کرواسی نشان می‌دهد، رسید.
   «یخ‌زده»، سنجابی در کانادا برنده جایزه افتخار «یخ‌زده»، سنجابی در کانادا برنده جایزه افتخار
  «مژه‌ها»، عکسی از یک فیل که برنده جایزه افتخار شد «مژه‌ها»، عکسی از یک فیل که برنده جایزه افتخار شد

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران