فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پارکینگ اختصاصی برای 15 خودروی مدونا در پرتغال جنجال‌ساز شد

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  اختصاص بخشی از شهر لیسبون پرتغال به عنوان پارکینگ ویژه 15 خودروی مدونا، خواننده، بازیگر و رقاص آمریکایی جنجال‌ساز شد و احزاب مخالف، شهردار لیسبون را «اقدامات دلبخواهی» متهم کردند.

  روزنامه اسپرسو پرتغال در روزهای گذشته تصویری از قراردادی منتشر کرد که بر اساس آن شهرداری لیسبون به مدونا اجازه داد، 15 خودرویش را در منطقه‌ای که تنها چند متر با خانه‌اش فاصله دارد، پارک کند. این امر سبب شد شهرداری لیسبون ناچار به ارائه توضیح درباره این قرارداد شود.

  سیاستمداران پرتغالی شهرداری لیسبون را متهم کردند که با مدونا به شکل ویژه رفتار کرده است. حزب پی‌اس‌دی این کشور نیز خواستار این امر شد که شهرداری توضیح دهد، دلیل این امتیازی که در اختیار مدونا قرار گرفته چیست.

  حزب سی‌دس‌اس پرتغال، فرناندو مدینا، شهردار لیسبون را متهم کرد که با میراث این شهر به صورت دلبخواهی رفتار می‌کند. این حزب تاکید کرد که شهر لیسبون ملک شهردار نیست.

  این انتقادات و واکنش‌ها سبب شد شهرداری لیسبون قراردادی را که با مدونا منعقد کرده، منتشر کند. براساس این قرارداد که در ماه ژانویه 2018 امضاء شده، مدونا هر ماه 720 یورو اجاره این زمین را پرداخت می‌کند. این زمین در نزدیکی قصری است که این خواننده آمریکایی اجازه ورود به آن را ندارد، زیرا که به زودی سفارت تیمور غربی در آن مستقر خواهد شد. قرارداد مدونا و شهرداری لیسبون به محض استقرار سفارت تیمور غربی، به صورت اتوماتیک لغو می‌شود.

  مدونا از تابستان سال 2017 در لیسبون، پایتخت پرتغال زندگی می‌کند. بازیگران مشهور دیگری مانند مونیکا بلوچی، مایکل فاسبندر و یان مالکوویچ نیز ساکن این شهر هستند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران