فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • برای اولین بار یک زن داعشی در آلمان مورد پیگرد قضایی قرار گرفت

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  برای اولین بار مقامات آلمان موفق شدند علیه یک زن که شهروند این کشور است، شواهد کافی بخاطر همکاری با گروه داعش بدست بیاورند و او را تحت پیگرد قضایی قرار دهند.

  به گزارش خبرگزاری آلمان «دویچه وله»، این زن که گفته شده با گروه داعش همکاری داشته، روز جمعه در منطقه جنوب غربی بایرن دستگیر و تحت پیگرد قضایی قرار گرفت.

  سخنگوی دادگاه عالی آلمان گفته است: «این اولین زنی است که ما موفق شدیم علیه او شواهد کافی به دست بیاوریم تا شرایط قانونی محکمه عالی فدرال تکمیل شود».

  بر اساس این گزارش، این زن به اسم جینفر دبلیو که 27 سال عمر دارد بین سپتامبر سال 2014 و اوایل سال 2016 بعنوان پولیس اخلاقی (گشت و ارشاد) برای گروه دولت اسلامی کار کرده است. او اعتراف کرده که در پارک‌های شهرهای فلوجه و موصل گشت‌وگذار می‌کرده تا مطمئن شود که زنان دیگر، قوانین حکومت اسلامی را در مورد لباس و رفتار خود مراعت می‌کنند.

  خبرگزاری آلمان نوشته، قبل از این نیز صدها تن از شهروندان آلمان برای حمایت گروه دولت اسلامی به عراق و سوریه سفر کردند. شمار زیاد این آلمانیان تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند؛ اما جمع آوری شواهد علیه زنان دشوار بوده است.

  از سوی دیگر،در یک گزاش تازه روزنامه «شپیگل» آمده است که چطور گروه دولت اسلامی یا داعش به اعضای خود آموزش می‌دهد تا از عراق و سوریه فرار کنند و با دزدیدن اسناد هویت افراد دیگر و یا هم از بین بردن اسناد هویت خود، از پیگرد قانونی و قضایی در امان بمانند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران