.
.
.

5 کشته و تعدادى زخمی در حمله به دفتر روزنامه کاپیتال گازیت در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات پلیس محلی شامگاه پنجشنبه 28 اعلام کردند، در حمله مسلحانه یک فرد سفید پوست به دفتر روزنامه کاپیتال گازیت واقع در شهر آناپولیس، مرکز ایالت مریلند آمریکا، 5 تن کشته وتعدادی دیگر نیز زخمی شدند. مقامات پلیس آناپولیس اعلام کردند، فرد مهاجم دستگیر شده است.

به گزارش العربیه ، سرهنگ رایان فراشور سخنگوی پلیس محلی آناپولیس گفت:« شخص مهاجم مردی بالغ و سفید پوست است که با تفنگ به دفتر روزنامه شلیک کرده است».

ویل دیویز رونامه نگار فعال در این روزنامه در پیامی بر صفحه خود در شبکه اجتماعی تویتر نوشت:« فردی مسلح به سوی محل کار من آتش گشوده و چندین نفر را کشت».

وی در ادامه توضیح داد که فرد مهاجم از پشت در شیشه‌ای به سوی کارکنان شاغل در دفتر روزنامه شلیک کرده است».

نیروهای ویژه پلیس محلی اعلام کردند، در پی دریافت گزارشی مبنی بر تیراندازی در دفتر رونامه کاپیتال گازیت به محل حادثه اعزام شده‌اند.

رایان فراشور، افسر پلیس تایید کرد که چندین نفر در حادثه تیراندازی مجروح شده‌اند اما در عین حال تاکید کرد آمار قربانیان حادثه همین تعداد است.

از طرفی گروه «بالتیمور سان» که مالکیت روزنامه کاپیتال گازیت را بر عهده دارد توضیح داد حمله فرد مهاجم و تیراندازی او به سوی کارکنان روزنامه از ساعت 14:40 به وقت محلی آغازشده‌ است .

دونالد ترامپ رئیس جهور ایالات متحده امریکا نیز در یک پیام بر صفحه خود در شبکه اجتماعی تویتر نوشت:« از حادثه تیراندازی در دفتر کار روزنامه کاپیتال در آناپولیس واقع در ایالت مریلاند مطلع شدم، افکار و دعاهای من در پی قربانیان، بازماندگان حادثه و خانوادههای آنها است. از کلیه نیروهای اورژانس، امداد و نجات که هم اکنون در محل حادثه در حال انجام وظیفه هستند تشکر می کنم».

در نیویورک سخنگوی پلیس گفت در اقدامی پیشگیرانه تعدادی از نیروهای پلیس در دفاتر رسانه‌های اصلی این شهر حاضر شدند.