.
.
.

کشیشی که هنگام تعمید یک کودک شیرخوار را کتک زد، ناچار به استعفا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک کشیش فرانسوی هنگام غسل تعمید یک کودک برای ساکت کردن کودک گریان به صورت او سیلی زد. پس از انتشار این فیلم در رسانه‌های مختلف این کشیش ناچار شد از سمت خود استعفا کند.

این کشیش 89 ساله که پدر جاک لاکروا نام دارد گفت: «من الان به کار خود پایان می‌دهم. هر چیزی پایانی دارد.»

به گزارش روزنامه سان، این کشیش کلیسای میلون در منطقه شامبو در حومه جنوب شرقی پاریس روز یکشنبه 17 ژوئن در ابتدا برای ساکت کردن کودک گریان دستش را روی او بلند کرد ولی زمانی که کودک به گریه ادامه داد کشیش به صورتش سیلی زد.

علیرغم شدت سیلی که جاک لاکروا به صورت این کودک دو ساله نواخت، او به رادیو «فرانس انفو» گفت: «آنچه انجام دادم چیزی بین نوازش و سیلی بود. امیدوار بودم کودک را آرام کند. نمی‌دانستم چه باید بکنم. کودک به شدت گریه می‌کرد و من باید برای ریختن آب سرش را می‌چرخاندم.»

او افزود: «به او گفتم آرام باش، آرام باش ولی او همکاری نکرد. سعی کردم او را نزدیک خود نگاه دارم. من تنها می‌خواستم او را آرام کنم. من به خاطر حماقتم از خانواده این کودک عذر می‌خواهم. من اینک به کار خودم پایان می‌دهم. این آخرین باری بود که کسی را غسل تعمید می‌دهم و هر چیزی پایانی دارد.»

از سوی دیگر جان ایو، اسقف کلیسای میلون گفت: «همه اقدامات لازم برای تعلیق فعالیت این کشیش در زمینه غسل تعمید و مراسم ازدواج اتخاذ شده است. پدر جاک در زمینه از دست دادن کنترلش گناهکار است. ممکن توضیحی برای این امر وجود داشته باشد ولی این به معنای بخشیده شدن او نیست.»

جان ایو افزود: «این موضوع تاسف برانگیزی است، زیرا که تعمیدگران می‌خواستند این اتفاق در لحظات شادی رخ دهد اما کهولت و خستگی [کشیش] نقش مهمی در این حادثه بازی کردند.»

به گفته اسقف دیگر کشیشان عذرخواهی پدر جاک لاکروا را پذیرفتند و از اینکه بار دیگر کودک را در حال غسل تعمید دیدند، شادمان شدند.

هنوز مشخص نشده است که ویدئوی این حادثه چگونه به رسانه‌ها راه یافت اما گمان می‌رود یکی از حاضران با تلفن همراه خود این اتفاق را ثبت کرده باشد.