.
.
.

پلیس آلمان یک حمله «بیولوژیکی» را خنثی‌ کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس آلمان روز چهارشنبه 20 ژوئن در بیانیه‌ای اعلام کرد، یک حمله بیولوژیکی را در شهر «کلن» خنثی کرده و یک شهروند تونسی مظنون به ارتباط با این حمله را دستگیر کرده است.

به گزارش دویچه ووله پلیس آلمان اعلام کرد یک «حمله بیولوژیکی» با استفاده از بمب سمی خطرناک رایسین را پیش از وقوع در شهر کلن، چهارمین شهر پرجمعیت این کشور، خنثی کرده است.

یک مقام بلندپایه پلیس آلمان چهارشنبه اعلام کرد، حمله با سلاح بیولوژیک که گمان می‌رود هفته گذشته یک فرد تونسی بازداشت شده قصد آنجام آن در شهر کلن را داشته، «ابعاد تازه‌ای» پیدا کرده است.

هولگر موینش فرمانده پلیس جنایی فدرال آلمان به شبکه خبری «آر بی بی اینفو رادیو» گفت: «این اقدام از چندین جنبه می‌تواند حمله با بمب بیولوژیک تلقی شود».

حمله احتمالی می توانست یک حمله بیولوژیک «بی‌سابقه» در آلمان باشد. وی در ادامه افزود که فرد مظنون از طریق اینترنت تلاش کرد تا به اطلاعاتی برای ساخت این نوع سلاح دست یابد.

یک تبعه تونسی به نام «سیف‌الله اچ» 29 ساله هفته گذشته در شهر کلن بازداشت شد. پلیس آلمان در آپارتمان او مقادیری از ماده سمی «رایسین» را کشف و ضبط کرد که بنا بر گزارش‌های رسانه‌ای برای ساخت 250 تا 1000 دوز به شدت سمی کشنده از ماده رایسین کافی بود.

دادستان فدرال آلمان هفته گذشته اعلام کرد، تحقیات اولیه وجود طرحی مشخص برای دست زدن به حمله‌ای تروریستی و احتمال عضویت شخص مظنون در سازمانی تروریسی را نشان نمی‌دهد.

این مقام بلندپایه پلیس اما گفت فرد مظنون تلاش برای تولید ماده سمی رایسین را آغاز کرده بود و در آپارتمان او قطعاتی برای ساخت بمب پیدا شده است.

از طرفی جورج ماسن رئیس اطلاعات داخلی آلمان نیز گفت به احتمال زیاد در «حمله‌ تروریستی» خنثی‌ شده، هدف مورد نظر مهاجم مشخص نشده است.