.
.
.

ویدیو.. اولين گفت‌وگوی رهبران آمریکا و کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی سه‌شنبه 12 ژوئن در آغاز دیدار تاریخی‌اش با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، گفت که دو کشور، موانع زیادی را برای رسیدن به این دیدار بی‌سابقه پشت سر گذاشتند.

کیم جونگ اون خطاب به ترامپ گفت: «از دیدارتان خشنودم آقای رئیس‌جمهوری. مسیر طی شده برای رسیدن تا این‌جا آسان نبود. قضاوت‌های قدیمی و عادت‌های کهنه، موانع بسیاری ایجاد کردند، اما ما از همه آن‌ها عبور کردیم تا امروز این‌جا با یکدیگر دیدار کنیم».

ترامپ هم در حضور خبرنگاران گفت، روابط بسیار خوبی با رهبر کره شمالی پیش‌بینی می‌کند.

ساعت 9 صبح به وقت محلی، دیدار تاریخی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در هتلی در جزیره سنتوزا در سنگاپور آغاز شد.

ابتدا ترامپ و اون، از دو طرف جایگاه تهیه شده برای آغاز دیدار تاریخی‌شان، به سمت هم رفتند و روبروی لنز دوربین‌ها، با یکدیگر دست دادند. برای چند ثانیه در حالی که لبخند بر لب داشتند، با یکدیگر گفت‌وگو کردند. ترامپ دست چپ خود را بر شانه کیم جونگ اون گذاشت و سپس در حالی که با یکدیگر سخن می‌گفتند، با قدم زدن بر روی فرش قرمز، به سمت اتاق محل گفت‌وگو رفتند.

آن‌ها پس از آن‌که در فضای خارجی هتل، برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کرده و دست دادند، به اتاق محل برگزاری گفت‌وگوها رفتند و جلوی خبرنگاران هم دست دادند.