.
.
.

ویدیو.. لبخندهای معنی دار رهبران آمریکا و کره شمالی در دیدار تاریخی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدار تاریخی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، سه‌شنبه 12 ژوئن در حالی آغاز شد که دو طرف، لبخندهای معنی داری به لب داشتند.

دو طرف پس از رسیدن به هتل محل برگزاری دیدار در جزیره سنتوزا در سنگاپور، در جایگاه تعیین شده، به سمت یکدیگر رفته و روبروی لنز دوربین‌ها، باهم دست دادند.

دوربین‌های رسانه‌ها، لبخندهای معنی دار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون را به تصویر کشیدند. اون مشهور است که در اکثر دیدارهای رسمی، «اخمو» ظاهر می‌شود.

پیش از آن رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند که کارشناسان «پروتکل»، از ترامپ خواسته بودند به رهبر کره شمالی لبخند نزند. اما ترامپ که عموما به قواعد پایبند نمی‌ماند، به این خواسته هم توجه نکرد و در جریان دست دادن به کیم جونگ او، لبخند زد.

آن‌ها پس از آن‌که در فضای خارجی هتل، برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کرده و دست دادند، در حای که با یکدیگر گفت‌وگو می‌کردند، بر روی فرش قرمز قدم زدند، به اتاق محل برگزاری گفت‌وگوها رفتند و جلوی خبرنگاران هم دست دادند.

ترامپ در حضور خبرنگاران گفت، روابط بسیار خوبی با رهبر کره شمالی پیش‌بینی می‌کند.

کیم جونگ اون هم خطاب به ترامپ گفت: «از دیدارتان خشنودم آقای رئیس‌جمهوری. مسیر طی شده برای رسیدن تا این‌جا آسان نبود. قضاوت‌های قدیمی و عادت‌های کهنه، موانع بسیاری ایجاد کردند، اما ما از همه آن‌ها عبور کردیم تا امروز این‌جا با یکدیگر دیدار کنیم.