.
.
.

ترامپ: جنگ آسان است، تنها افراد شجاع صلح می‌سازند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا سه‌شنبه 12ژوئن، پس از دیدار دیدار تاریخی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، با بیان این‌که «جنگ آسان است اما تنها افراد شجاع هستند که صلح می‌سازند» گفت که نشست میان رهبران دو کشور، باید از مدت‌ها پیش برگزار می‌شد.

ترامپ گفت کیم جونگ اون تاکید کرده که کره شمالی، انهدام پایگاه آزمایش‌های موشکی را آغاز کرده است.

او اعرام کرد که از کیم جونگ اون برای حضور در کاخ سفید، دعوت کرده و رئیس‌جمهوری کره شمالی هم این دعوت را پذیرفت.

ترامپ از مذاکرات جدیدی میان ایالات متحده و کره شمالی خبر داد که هفته آینده صورت خواهد گرفت. او افزود که سند امضا شده توسط رهبران دو کشور، نتیجه ماه‌ها مذاکرات و همکاری دو طرفه بود.

ترامپ گفت: «امروز آغاز روند جدیدی است»، او تاکید کرد: «صلح مستحق همه‌گونه تلاش است.آغاز جنگ آسان است اما فقط انسان‌های شجاع هستند که صلح محقق می‌کنند».

تحریم‌ها فعلا پا بربجا است

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود افزود: «تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی تا زمان از میان بردن اسلحه اتمی، پابرجا خواهد ماند». او افزود: «ما در انتظار از میان بردن این اسلحه هستیم».

او در عین حال یادآور شد که خلع سلاح کامل اتمی کره شمالی، نیازمند زمانی طولانی است.

رئیس‌جمهوری آمریکا درباره مردم کره شمالی هم گفت: «مردم بسیار با استعدادی دارد که آینده‌ای بهتر در انتظارشان است».

در پاسخ به سوال‌های خبرنگاران، ترامپ از رهبر کره شمالی تمجید کرد و گفت:‌ «او شخصیتی برجسته و بسار باهوش است. افراد کمی در سن سال او هستند که به این سطح می‌رسند».

او افزود: «ما آماده آغاز تاریخی جدید با کره شمالی هستیم».

ترامپ اعلام کرد که با کیم جونگ اون، موضوعات متعلق به حقوق بشر را به بحث گذاشت.

جنگ کره به زودی پایان می‌یابد

ترامپ گفت که ایالات متحده آمریکا، رزمایش‌های نظامی مشترک با کره جنوبی را متوقف خواهد کرد. او گفت: «رزمایش‌های نظامی را متوقف خواهیم کرد و این مساله، باعث صرفه‌جویی مبالغ بسیار بزرگی خواهد شد». او افزود: «قصد دارم نیروهایمان را در زمان مناسب از کره جنوبی خارج کنم».

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که پایان جنگ در شبه‌جزیره کره، بسیار نزدیک است.

آمریکا و کره جنوبی به صورت سالانه، رزمایش مشترک برگزار می‌کنند، مساله‌ای که کره شمالی آن را تمرینی برای اشغال خود می‌داند.

شایان ذکر است که سه‌شنبه رهبران آمریکا و کره شمالی، برای نخستین بار در تاریخ، با یکدیگر دیدار کردند. این دیدار در سنگاپور صورت گرفت.

رهبران دو کشور، دیدار خود را «تاریخی» توصیف کردند. ترامپ هم از «پیشرفت بزرگ» در مذاکرات صورت گرفته خبر داد.

پس از مذاکرات، ترامپ و کیم جونگ اون، سند تفاهم مشترکی امضا کردند که در آن، بر خلع کامل سلاح اتمی شبه‌جزیره کره تاکید شده است. آمریکا هم در این سند، تضمین‌های امنیتی به کره شمالی داده است.