.
.
.

کاخ سفید: ترامپ و کیم در سنگاپور دیدار جداگانه‌ای نیز خواهند داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع کاخ سفید آمریکا روز دوشنبه 11 ژوئن 2018 اعلام کردند، علاوه بر دیدار میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ که قرار است روز سه شنبه در جزیره «سنتوزا» واقع در جنوب سنگاپور صورت بگیرد، دو رهبر یک دیدار جداگانه‌ای نیز با همدیگر خواهند داشت.

رابرت بلیدینو، سخنگوی شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا که با ترامپ به سنگاپور سفر کرده است، روز دوشنبه گفت: «ما انتظار داریم که دیدار ترامپ و کیم جون ابتدا به طور مستقیم صورت گیرد».

کاخ سفید نیز اعلام کرد، جلسه «مقدماتی» در ساعت 9 صبح به وقت محلی و ساعت برایر 1 به وقت گرینیچ در هتل kapila در جزیره سنتوسا در سنگاپور آغاز خواهد شد.

پیشتر ترامپ نیز گفته بود که برنامه‌ریزی‌ها برای این دیدار «بسیار خوب» پیش می‌رود.

وی افزود:«بسیار جالب است که در سنگاپور خواهم بود ..فضای شگفت انگیزی است»

پیش از این، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز در توییتر اعلام کرد، محل برگزاری نشست کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هتل «کاپلا» واقع در جزیره سنتوزا است و از سنگاپوری‌ها برای مهمان‌نوازیشان تشکر کرد.

او در این خصوص توضیح داد:«روابط بسیاری در حال شکل‌گیری و مذاکرات زیادی پیش از این سفر در حال پیشروی است. باید ببینیم چه پیش می‌آید. اما این دیدار بسیار مهم است. این دو روز بسیار مهم خواهند بود».

در همین حال مارک پومپیو وزیر امور خارجه آمریکا، که ترامپ را همراهی می‌کند، در توییتر خود سیاست آمریکا در قبال برنانه اتمی کره شمالی را بیان کرد و نوشت:«ایالات متحده آمریکا همچنان بر خلع سلاح کامل و نهایی شبه جزیره کره متعهد است.»