.
.
.

اعلام آمادگی آمریکا برای اعطای تضمین‌های امنیتی بی‌سابقه به کره شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در آستانه دیدار تاریخی سران دو کشور، آمریکا برای دادن تضمین‌های امنیتی بی‌سابقه به کره شمالی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش العربیه مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دوشنبه 11 ژوئن اعلام کرد، واشنگتن آمادگی دارد تا تضمین‌های بی‌سابقه‌ای را به پیونگ یانگ اعطا کند.

پمپئو اما هیچ‌گونه اشاره‌ای به جزئیات تضمین‌های «بی سابقه» مورد نظر کشورش نکرد.

پمپئو پیش‌تر در پیامی بر شبکه اجتماعی تویتر نوشت: «ایالات متحده آمریکا همچنان به طور کامل و نهایی به خلع سلاح هسته‌ای در شبه جزیره کره متعهد است و این (هدف) قابل تحقق است».

این در حالی است که دونالد ترامپ و کیم جونک اون رؤسای جمهوری ایالات متحده آمریکا و کره شمالی قرار است فردا سه‌شنبه 11 ژوئن در سنگاپور دیداری تاریخی و بی‌سابقه داشته باشند.

رسانه‌های آمریکا روز دوشنبه به نقل از کاخ سفید اعلام کردند دونالد ترامپ و کیم جونک اون قرار است فردا لحظاتی قبل از آغاز اجلاس سران دو کشور دیدار مقدماتی جداگانه و چهره به چهره داشته باشند.

رابرت بلیدینو سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس خبری در سنگاپور به خبرنگاران گفت: «پیش‌بینی می‌کنیم در ابتدا دیداری چهره به چهره (بین دو طرف) منعقد شود».

کاخ سفید در همین رابطه توضیح داد دیدار «مقدماتی» بین ترامپ و کیم قرار است ساعت 9:00 صبح به وقت محلی (یک بامداد به وقت گرینویچ) در هتل «کابیلا» در جزیره سانتوسا سنگاپور برگزار شود.