.
.
.

واشنگتن: به ایران اجازه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را نخواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پومپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا پنج شنبه 7 ژوئن ضمن اعلام اینکه کشورش از گزارش‌های مبنی بر تلاش ایران برای افزایش ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم مطلع است، تاکید کرد، واشنگتن به هیچ وجه به تهران اجازه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مایک پمپئو در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «گزارش‌های مربوط به برنامه‌ریزی ایران برای افزایش ظرفیت غنی‌سازی را دنبال می‌کنیم. ما به ایران اجازه نخواهیم داد به سلاح هسته‌ای دست یابد».

وی تاکید کرد:«ایران از عزم و اراده ما برای منعش ر از دستیابی به سلاح هسته‌ای آگاه است».

پمپئو ماه گذشته ضمن اعلام ای‌نکه واشنگتن درصدد تغییر رژیم ایران نیست تاکید کرد ایرانی‌ها باید با 12 خواسته آمریکا که متعلق به موضعاتی همچون درباره برنامه هسته‎ای، موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور است موافقت کند.

وزیر امور خارجه آمریکا با انتقاد از کشورهای اروپایی تاکید کرد که این کشورها هیچگونه اقدامی در قبال برنامه موشکی ایران انجام نداده‌اند.

هایدر نائروت، سخنگوی رسمی وزارت خارجه آمریکا شامگاه سه شنبه 5 ژوئن تاکید کرد، آمریکا به همراه جامعه جهانی ابزارهای فشار زیادی در دست دارند تا ایران را مهار کرده و از هرگونه اقدام و جنجال آفریین برای دستیابی به سلاح هسته‌ای بازدارد.

نائروت در کنفرانسی خبری، اظهارات اخیر علی خامنئی رهبر ایران مبنی بر آمادگی کشورش برای افزایش درصد غنی‌سازی اورانیوم را مورد انتقاد قرار داده و گفت: «به ایران اجازه غنی سازی اورانیوم یا هر گونه فعالیتی که منجر به ساخت سلاح هسته‌ای شود را نخواهیم داد».