فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دیدار تاریخی یک مقام بلندپایه کره شمالی با ترامپ در کاخ سفید

  رهبر کره شمالی نامه مهمی به رئیس جمهوری آمریکا فرستاده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک مقام بلند پایه از کره شمالی قرار است امروز جمعه 1 ژوئن 2018 یک دیدار تاریخی با دونالد ترامپ در کاخ سفید داشته باشد.در این دیدار قرار است نامه‌ای از کیم جانگ رهبر کره شمالی رهبر کره شمالی به دست دونالد ترامپ برسد.

  ترامپ در روزهای گذشته اعلام کرده مذاکرات اخیر مقام‌های کشورش با مقام‌های کره شمالی در راستای تدارک برای دیدار رهبران دو کشور، مثبت بوده است در دیدار روز جمعه قرار است ترامپ نامه‌ای مهم از سوی رهبر کره شمالی دریافت کند. قرار روز جمعه مذاکراتی مهم و سرنوشت ساز میان دو کره نیز صورت گیرد.

  کیم یونگ چول، مقام ارشد کره شمالی که اخیرا برای مذاکرات همراه با هیاتی به آمریکا سفر کرده بعد از آنکه به شهر نیویورک رفت و در این شهر مذاکراتی را با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا انجام داد، قرار است امروز جمعه به واشنگتن سفر کند تا ترامپ را نیز ملاقات کند. دونالد ترامپ، امیدوار است که رهبر کره شمالی کیم جونگ اون، را در 12 ژوئن ملاقات کند.

  رئیس جمهوری آمریکا در این ملاقات تلاش خواهد کرد که بر رهبر کره شمالی فشار آورد تا برنامه موشک‌ها و فعالیت اتمی را متوقف کند.
  رهبر کره شمالی گفته است مذاکره در باره خلع سلاح اتمی کشورش به چند نشست مستقیم با ایالات متحده نیاز دارد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ گفته است :«دوست دارم حتی اگر یک بار هم که شده رهبر کره شمالی را ببینم البته با یک دیدار غیر ممکن است که همه مشکلات حل شوند اما فرصت خوبی برای رسیدن به صلح وجود دارد که شاید با یک دیدار یا دو دیدار حل نشود».

  ترامپ با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح هسته‌ای و امضای توافق صلح با پیونگ‌یانگ گفت، این مساله به بیش از یک نشست با کره شمالی برای ایجاد معاهده‌ای جهت خلع سلاح هسته‌ای که موشک‌های کره شمالی را هم شامل شود، نیاز دارد. رئیس جمهوری آمریکا گفته است: «اگر بتوانیم تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی را لغو کنیم بسیار خوشحال می‌شوم».

  اگر دیدار امروز مقام عالی رتبه کره شمالی از واشینگتن انجام گیرد، این اولین دیدار پس از سال 2000 میان مقامات دو کشور خواهد بود.
  در سال 2000 ژنرال «جومیونگ روک» با بیل کلینتون رئیس جمهوری آمریکا ملاقات کرد و در باره مسئله اسلحه اتمی کره شمالی صحبت کرد.

  رهبر کره شمالی در دیداری که با سرگئی لاورف، وزیر امور خارجه روسیه داشت، گفته است تصمیم و اراده کره شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره همچنان بدون تغییر، ثابت و مداوم باقی مانده است.

  در همین حال قرار رهبران دو کره شمالی و جنوبی قبل از نشست ترامپ وکیم با هم دیدار کنند و زمینه را برای این دیدار تاریخی فراهم کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران