فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک مسئول بلنده پایه کره شمالی به آمریکا می‌رود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رسانه‌های کره جنوبی اعلام کردند سه‌شنبه 29 مه که یک مقام مسئول بلندپایه در کره شمالی به آمریکا خواهد رفت و احتمال دارد در مذاکرات جاری به منظور زمینه چینی برای دیدار احتمالی میان دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، مشارکت کند.

  خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ) گزارش داد که نام کیم جونگ چول نایب رئیس شورای مرکزی حزب کاگران حاکم در کره شمالی، در فهرست مسافرانی که سه‌شنبه از پکن به واشینگتن می‌رود، مشاهده شده است.

  ساعاتی بعد یونهاپ گزارش داد که کیم جونگ چول سفر به واشینگتن را لغو کرد و قرار است چهارشنبه به نیویورک برود. درباره دلیل این اقدام اما گزارشی منتشر نشده است.

  تیم تلویزیون آسوشیتدپرس هم کیم جونگ چول را سه‌شنبه در فرودگاه پکن دیده است. دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی تا کنون این گزارش‌ها را تایید نکرده است.

  کیم جونگ چول پیشتر رئیس سازمان اطلاعات کره شمالی بود اما اکنون نایب رئیس شورای مرکزی حزب حاکم است. این سورا مسئولیت روابط میان دو کره را بر عهده دارد.

  این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس‎‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه 27 مه اعلام کرده بود که هیئتی از مسئولان آمریکایی به کره شمالی رسید تا زمینه‌چینی‌های لازم برای برای دیدار تاریخی پیش‌رو میان رهبران دو کشور انجام دهد.

  قرار است ترامپ 12 ژوئن با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور، دیدار کند.

  ترامپ پنجشنبه گذشته اعلام کرده بود که دیدار پیش‌رو با کیم جونگ را لغو می‌کند. این تصمیم اما 24 ساعت بعد تغییر کرد و خبرهایی از زمینه سازی برای برگزاری دیدار منتشر شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران