فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مکرون به مهاجری غیرقانونی که جان یک کودک را نجات داد، تابعیت فرانسه اعطا کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  اقدام قهرمانانه یک جوان 22 ساله اهل مالی برای نجات جان یک کودک در حال سقوط از طبقه چهارم، سبب شد امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه این مهاجر غیرقانونی را روز دوشنبه 28 می 2018 به کاخ الیزه دعوت و اوراق اقامتی او را امضاء کرد تا روند اعطاء تابعیت به او آغاز شود.

  به گزارش فرانس24 مامادو گاماسا، اهل کشور مالی روز شنبه با صعود برق‌آسا از بالکن چهار طبقه یک مجتمع مسکونی، کودکی را که در حال سقوط بود، از خطر مرگ حتمی نجات داد. این اقدام شجاعانه و سریع گاماسا واکنش‌های مثبت مردمی و رسمی فراوانی در فرانسه در پی داشت.

  مکرون خطاب به گاماسا گفت: «به دلیل اقدام فوق‌العاده‌ات امروز اسناد اقامتی تو را انجام خواهیم داد. اگر بخواهی می‌توانیم روند اعطای تابعیت را نیز آغاز کنیم تا تو یک شهروند فرانسوی شوی.»

  رئیس‌‎جمهوری فرانسه در ادامه خطاب به گاماسا افزود: «تو به یک الگو مبدل شدی. میلیون‌ها انسان [کار] تو را دیدند و به طور طبیعی وطن نیز به تو وفادار خواهد بود.»

  گاماسا به شکل غیرقانونی به فرانسه آمده بود، حالا قصد دارد به عنوان آتشنشان در این کشور کار کند.

  بنیامیت گریفو، سخنگوی ریاست‌جمهوری فرانسه نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: «مامادو گاساما قهرمانانه عمل کرد و بدون اینکه به زندگی‌اش بیاندیشد جان یک کودک را در پاریس نجات داد. این شجاعت شگرف نشانه وفاداری به ارزش‌های جمهوری ماست و باید همه درهای جامعه ما به روی او گشوده شود.»

  ویدئویی که از لحظه بالا رفتن مامادو گاساما از ساختمان مرتفع چند طبقه در اینترنت مشاهده شد، از زمان انتشار تا کنون میلیون‌ها بار دیده شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران