فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بلژیک.. کشته شدن 4 تن از جمله دو افسر پلیس در حمله مسلحانه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دادستانی بلژیک اعلام کرد در نتیجه درگیری یک مهاجم با نیروهای پلیس در شهر لیژ این کشور، دستکم 4 تن از جمله 2 افسر پلیس و مهاجم، کشته شدند.

  رادیو و تلویزیون فرانسوی بلژیک گزارش دادند که سه‌شنبه 29 مه، یک مرد مهاجم، دو افسر پلیس را در مرکز شهر لیژ واقع در شرق کشور کشت و یک زن را هم به گروگان گرفت، اما در نهایت به ضرب گلوله نیروهای پلیس، کشته شد.

  مهاجم ابتدا در نزدیکی یکی از کافه‌ها، به سمت نیروهای پلیس آتش گشود. او سپس به مدرسه‌ای در نزدیکی محل حمله فرار کرد و زن کارگر نظافت را به گروگان گرفت. اما بعد نیروهای پلیس موفق شدند او را بکشند.

  گزارش‌ها از کشته شدن یک غیر نظامی که هنگام حمله، با خودرویش از محل حادثه در مرکز شهر لیژ عبور می‌کرد، حکایت دارد.
  هنوز انگیزه مهاجم از این اقدام مشخص نشده است.

  دادستانی بلژیک اعلام کرد که فرمان تحقیق درباره این حمله که «با زمینه تروریستی» روی داده را صادر کرد.

  اطلاعات اولیه حاکی از آن است که مهاجم شهروند بلژیک است و بنیامین هیرمون (36 ساله) نام دارد.

  هیرمون روز دوشنبه از زندان «لانتین» واقع در 20 کیلومتری شهر لیژ آزاد شده بود. او به جرم سرقت محکوم شده بود. او در زندان با برخی تندروها، هم بند بود.

  منابع بلژیکی می‌گویند که مهاجم ابتدا تنها سلاح سرد داشت. با یکی از نیروهای پلیس درگیر شد، اسلحه‌اش را ربود و سپس به او و دو پلیس دیگر شلیک کرد. مهاجم در نهایت هدف اصابت 20 گلوله شلیک شده از سوی نیروهای پلیس قرار گرفت.

  شهر لیژ در جنوب بلژیک واقع است و به دریاچه‌های مصنوعی‌اش شهرت دارد. شبکه‌های مختلفی از وسایل نقلیه عمومی که شهرهای مستریخت هلند و آخن آلمان را مرتبط می‌کنند، از این شهر عبور می‌کند.

  این شهر در نتیجه ورشکستی برخی شرکت‌های صنایع سنگین و پایان دوره تولید انرژی از ذغال سنگ، دچار رکود اقتصادی شد. لیژ از شهرهایی به شمار می‌آید که در آن مافیاهای جرایم سازمان یافته و قاچاق اسلحه فعال هستند.

  انتظار می‌رود پلیس بلژیک در کنفرانسی خبری، آخرین تحولات مرتبط با حمله مسلحانه روز سه‌شنبه را اعلام کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران