.
.
.

وزیر ادغام اجتماعی دانمارک از روزه‌داران خواست ماه رمضان را به مرخصی بروند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اینگر ستویبرگ وزیر ادغام اجتماعی دانمارک با ابزار تردید درباره توان روزه‌داران برای انجام مسئولیت‌های محوله، از مسلمانان روزه‌دار در این کشور خواست در ماه رمضان به مرخصی بروند.

روزنامه «بی‌تی» دانمارک گزارش کرد که ستویبرگ درباره توان روزه‌داران برای انجام مسئولیت‌های محوله ابزار تردید کرد و گفت: «کسی نمی‌تواند 18 ساعت در روز را روزه بگیرد و برای مثال کامیون براند».

اظهارات وزیر ادغام اجتماعی دانمارک با واکنش‌های گسترده‌ای در میان کامیون‌داران روبرو شد. آنها از سیاست‌مداران دانمارکی خواستند که در ابتدا به مشکلات حقیقی کشور بپردازند.

اینگر ستویبرگ که به اتخاذ سیاست‌های ضدمهاجر در دانمارک معروف است گفت: «در کمال صداقت باور دارم که مسلمانانی که می‌خواهد در جامعه مدرن دانمارک زندگی کنند، باید به آثاری که روزه آنها در ماه رمضان روی جامعه می‌گذارد بیاندیشند. این مساله می‌تواند سلامت و کارایی جامعه را متاثر کند».

او در ادامه گفت: «نمی‌خواهم از مسلمانان دانمارک امکان انجام امور و مناسب‌های دینی را بگیرم، اما از آنها می‌خواهم در ماه رمضان به مرخصی بروند».

براساس آمار اتحادیه رانندگان کامیون در دانمارک(3 اف) ، روزه‌داری در ماه رمضان تا کنون هیچ مشکلی به وجود نیاورده است. سخنگوی این اتحادیه به رسانه‌های دانمارکی گفت: «وزیر ادغام اجتماعی می‌کوشد مشکل جدیدی به وجود بیاورد. من می‌توانم اطمینان بدهم که کامیون‌ها حتی در ماه رمضان به شکل کاملا بی‌خطری در حال حرکت هستند».

اتحادیه کامیون‌داران دانمارک (اریفا) نیز تاکید کرد تا کنون هیچ حادثه‌ای به دلیل روزه‌داری رانندگان رخ نداده است.