.
.
.

چه نامی برای این جانوران انتخاب می‌کنید؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک هنرمند نروژی با استفاده از برنامه ویرایش تصاویر فوتوشاپ، تصاویر حیوانات مختلف را به شکلی در هم آمیخته و حیوانات جدیدی خلق کرده که در تاریخ حیات کره‌زمین نه وجود داشته‌اند و نه احتمالا به ذهن کسی غیر از او رسیده‌اند.

آرنه اولوا گوروین فردریکسن یک مهندس الکترونیک اهل نروژ است که از سال 2012 پروژه‌ای تحت عنوان GYYPORAMA را شروع کرد. او در این پروژه که به گفته خودش تنها برای سرگرمی آن را انجام می‌دهد، تصاویر حیوانات مختلف را در هم آمیخته و حیوانات جدیدی خلق می‌کند. آرنه اولوا این تصاویر را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و از فالوورهایش می‌خواهد برای این حیوانات جدید و عجیب‌الخلقه نام انتخاب کنند.

سال‌ها پیش از آنکه این هنرمند نروژی برای سرگرمی به موضوع تغییر و تکامل گونه‌های جانوری بپردازد، زیست‎شناس و زمین‌شناس مشهور انگلیسی، چارلز داروین این موضوع به شکل جدی و علمی دنبال کرده بود.

علیرغم اینکه حدود 160 سال از انتشار نظریه تکامل یا فرگشت توسط چالرز داروین‌ می‌گذرد، این نظریه موافقان و مخالفان پروپاقرصی دارد که در رد یا اثبات آن مقالات و کتب متعددی نوشته‌اند. براساس نظریه تکامل گونه‌های حیات در طول زمان و طی نسل‌ها دچار تغییر شده و جانداران خلال میلیون‌ها سال از گونه‌های ابتدایی حیات به گونه‌های متکامل‌تری تغییر شکل داده‌اند. چالرز داروین این نظریه را در سال 1859 در کتاب «درباره مبدأ گونه‌ها» منتشر کرد.