.
.
.

ترامپ: زمان و مکان دیدار با رهبر کره‌شمالی را مشخص کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز جمعه 4 آوریل 2018 اعلام کرد که زمان و مکان دیدار تاریخی با کیم یونگ اون، رهبر کره‌شمالی مشخص شده و به زودی اعلام خواهد شد.

ترامپ پیش از ترک کاخ سفید به مقصد تگزاس، درباره دیدار با رهبر کره شمالی گفت: «ما الان زمان مشخص داریم و مکان نیز تعیین شده، به زودی آنها را اعلام خواهیم کرد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه گفته بود که امیدوار است این نشست در منطقه خالی از سلاح بین دو کره برگزار شود. این همان مکانی است که رهبر کره شمالی در آن با رئیس‌جمهوری کره جنوبی دیدار کرد.

نیویورک تایمز روز جمعه گزارش داد که رئیس‌جمهوری آمریکا از پنتاگون خواسته گزینه‌های مرتبط با کاهش تعداد سربازان آمریکایی در کره جنوبی را آماده کند.

ترامپ این موضوع را رد کرد و گفت که "این گزینه روی میز نیست" با این حال گفت که در درازمدت خواهان صرفه‌جویی است.

رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه نیز در صفحه توئیتر خود درباره سرنوشت سه شهروند آمریکایی که در کره شمالی به گروگان گرفته شده‌اند، نوشت: «کارها در زمینه پرونده گروگان‌ها به خوبی پیش می‌رود.»

پس از سال‌ها تنش درباره برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالستیک کره شمالی، شبه‌جزیره کره از آغاز سال جدید شاهد روند صلح‌آمیز چشمگیری است. نقطه اوج این روند دیدار رهبران دو کره در نقطه مرزی دو کشور است.