فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شهردار سابق نیویورک: ترامپ به هنرپیشه فیلم‌های پورن پول پرداخت کرد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و عضو تیم حقوقی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، فاش کرد که ترامپ در جریان پول‌هایی که وکیلش به استورمی دنیلز هنرپیشه فیلم‌های پورن پرداخت شد، قرار داشت.

  شهردار سابق نیویورک روز چهارشنبه دوم می 2018 در گفتگوی تلویزیونی با شبکه «فاکس‌نیوز» فاش کرد رئیس‌جمهوری آمریکا از این موضوع که وکیلش مایکل کوهین در کوران رقابت‌های انتخاباتی به استورمی دنیلز هنرپیشه فیلم‌های پورن پول پرداخت کرده تا رابطه‌اش با ترامپ را مخفی نگاه دارد، باخبر بود.

  فاش شدن این موضوع می‌تواند دردسرهای قانونی قابل توجهی برای ترامپ به همراه داشته باشد.

  مایکل کوهین پیش از این اعلام کرده بود که خودش 130 هزار دلار به دنیلز پرداخته و این پول‌ها توسط ترامپ پرداخت نشده‌اند. از سوی دیگر دونالد ترامپ نیز تاکید کرد که هیچ رابطه‌ای با استورمی دنیلز نداشته و در جریان پول‌های پرداخت شده به این هنرپیشه پورن قرار ندارد.

  رودی جولیانی ادعا کرد که ترامپ ماه‌ها بعد، پول پرداخت شده به دنیلز را به مایکل کوهین برگرداند و این موضوع نشان می‌دهد او در جریان این معامله قرار داشته است. فاش شدن این موضوع علاوه بر اینکه سخنان ترامپ درباره عدم اطلاع از موضوع را رد می‌کند، نشان خواهد داد که وکیلش نیز درباره عدم دریافت این مبلغ دروغ گفته است.

  هنوز مشخص نیست که آیا رودی جولیانی این حرف‌ها را به شکل سهوی مطرح کرده، یا عمدی در کار بوده است. با این حال جولیانی در گفتگو با فاکس‌نیوز به راحتی و بدون استرس سخن گفت. مطرح شدن این موضوع از سوی یکی از اعضای تیم حقوقی رئیس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ را در شرایط دشواری قرار خواهد داد.

  جولیانی درباره پرداخت پول به دنیلز از سوی کوهین گفت: «این امر در میان وکلاء شایع است. رئیس‌جمهوری طی ماه‌ها این پول را [به کوهین] بازگرداند».

  با این حال گولیانی تاکید کرد که مبلغ پرداخت شده به این هنرپیشه فیلم‌های پورن هیچ مشکل قانونی ندارد، زیرا از بودجه انتخاباتی پرداخت نشده است.

  رودی گولیانی در ماه آوریل گذشته به تیم حقوقی رئیس‌جمهوری آمریکا پیوست تا او در مقابل روبرت مولر، بازرس ویژه موضوع دخالت روس‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا یاری کند.

  او در سال 2008 قصد داشت به نمایندگی از حزب جمهوری‌خواه کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا شود ولی پس از ناکامی در این امر، در سال 2016 از ترامپ حمایت کرد. پیش از این از رودی گولیانی به عنوان یکی از کاندیداهای پست وزارت امور خارجه آمریکا یاد می‌شد.

  ترامپ نیز درباره گولیانی گفته بود که او «یک دوست خوب و قدیمی است».

  استفانی کلیفورد معروف استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم‌های پورن پیش از این ادعا کرده بود که در ژوئیه 2006 و در حاشیه یک دوره مسابقات گلف در نزدیکی دریاچه تفریحی تاهو، میان کالیفورنیا و نوادا با دونالد ترامپ دیدار داشته است.

  در 14 فوریه 2018 وکیل شخصی دونالد ترامپ اعلام کرد که 130 هزار دلار از اموال شخصی خود را به استورمی دنیلز پرداخت کرده و این پرداخت به صورت قانونی صورت گرفته است. رسانه‌های آمریکا می‌گویند که این مبلغ یک ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2016 پرداخت شده تا رابطه ترامپ و دنیلز پنهان نگاه داشته شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران