فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: مکان دیدار با رهبر کره شمالی طی دو روز آینده اعلام خواهد شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه 1 مه اعلام کرد که زمان و مکان دیدار تاریخی‌اش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، طی دو روز آینده اعلام خواهد شد.

  ترامپ همچنین از این‌که مون جی رئیس‌‌جمهوری کره جنوبی نام او را به عنوان نامزد دریافت جایزه صلح نوبل مطرح کرد، ابراز خشنودی کرد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، ترامپ در حضور خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «ما در حال حاضر در حال آماده سازی برای دیدار هستیم. فکر می‌کنم زمان و مکان (دیدار) طی دو روز آینده اعلام شود».

  ترامپ دوشنبه پیشنهاد داده بود که دیدار تاریخی‌اش با رهبر کره شمالی، در روستای پانمونجوم واقع در مرز میان دو کره برگزار شود. او همچنین افزود که سنگاپور نیز، محلی احتمالی برای میزبانی از این رویداد تاریخی است.

  ترامپ و نوبل صلح

  درباره مطرح شدن نامش به عنوان نامزد جایزه صلح نوبل، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «جایزه صلح نوبل؟ معتقدم مون جی رئیس‌جمهوری کره جنوبی هنگام ارائه این پیشنها بسیار لطف داشت».

  ترامپ تاکید کرد: «مساله اصلی این است که من می‌خواهم به صلح برسم. این مشکل بزرگی بود و به نظرم راه‌حلی برای آن خواهیم یافت».

  رئیس‌جمهوری کره جنوبی دوشنبه پیشنهاد داده بود تا جایزه صلح نوبل به رئیس‌جمهوری آمریکا اهدا شود. او این پیشنهاد را در پاسخ به سوالی داده بود مبنی بر این‌که آیا دیدار روز جمعه‌اش با رهبر کره شمالی، مستحق تقدر است یا نه؟

  مون جی در این باره گفت: «رئیس‌جمهوری ترامپ می‌تواند جایزه صلح نوبل دریافت کند. هر‌آنچه ما خواهان آنیم، صلح است».

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، درباره این اظهار نظر، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «رئیس‌جمهوری کره جنوبی در این اظهار نظر بسیار لطف داشت و من از او متشکرم. اما هدف اصلی تحقق صلح است». او افزود: «من می‌خواهم صلح را محقق کنم».

  آماده‌سازی‌ها برای دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی، جنب‌وجوش زیادی ایجاد کرده است. دو کره در دیدار تاریخی‌شان متعهد به تلاش برای خلح سلاح هسته‌ای شبه‌جزیره کره و رسیدن به صلح دائمی شدند.

  کره جنوبی می‌گوید که کره شمالی، متعهد به بستن پایگاه‌های آزمایش‌های هسته‌ای طی چند هفته آینده و دعوت از کارشناسان آمریکایی برای اطمینان حاصل کردن از این اقدام شده است.

  اعلام دیدار قریب الوقوع ترامپ و کیم جونگ اون در ماه مارس گذشته، شگفتی بسیاری در محافل سیاسی و رسانه‌ای به وجود آورد. رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه در توئیتی نوشت که مکان دیدار با رهبر کره شمالی، هنوز به طور نهایی مشخص نشده است.

  ترامپ با پیشنهاد برگزاری دیدار در روستای مرزی پانمونجوم نوشت: «آیا برگزاری دیدار در روستای صلح (در اشاره به پانمونجوم) بهتراز برگزاری دیدار در کشور سوم نیست؟» او افزود: «این تنها یک سوال است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران