فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. دیدار تاریخی سران دو کره شمالی و جنوبی در مرز مشترک

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کيم جونگ اون رهبر کره شمالی روز جمعه 27 آوریل، در یک حادثه تاریخی، از خط فاصل ميان دو کره عبور کرد و با «مون جائه اين» رئیس جمهور کره جنوبی دیدار کرد. کيم جونگ اون نخستين رهبر کره شمالی است که پا به خاک کره جنوبی نهاده است.رهبران دو کشور، برای اولین بار پس از 10 سال، به دیدار هم می‌روند.

  کیم و مون، پس از دست دادن به همدیگر، برای لحظاتی در خاک کره شمالی دست همدیگر را در برابر دروبین‌های خبرنگاران فشردند و سپس به خاک کره جنوبی بازگشتند.

  قرار است کیم و مون، یک درخت یادگاری در مرز دو کشور کره شمالی و جنوبی به نشانه صلح و شکوفایی بکارند و هر دو آن را آبیاری کنند.


  رهبران دو کشور، در سال‌های 2000 و 2007، باهم دیدار کرده بودند. دیدار امروز، در نتیجه تلاش‌های دیپلماتیک میان دو کشور در ماه‌های گذشته، صورت می‌گیرد.

  تصاویر پخش شده از سوی تلویزیون کره جنوبی، نشان می دهد که رهبران دو کشور، نشست تاریخی خود را آغاز کردند.

  رئیس جمهور کره جنوبی در این دیدار ابراز امیدواری کرد که مقامات دو کشور، به یک توافق تاریخی دست یابند.

  «یونگ یانگ چان» سخنگوی ارشد ریاست جمهوری کره جنوبی، پس از دیدار صد دقیقه‌ای میان کیم و مون، اظهار داشت که سران دو کشور گفت‌و‌گوهای جدی و صادقانه‌ای درباره راه‌های رسیدن به خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و ایجاد صلح دائمی و برقراری روابط بین دو کُره داشتند.

  مون افرود:« امیدوارم گفت‌وگوهای شفافی را آغاز کنیم و برای تقدیم یک هدیه بزرگ به ملت کره و مردمی که صلح را دوست دارند، به یک توافق شجاعانه دست یابیم».

  از سال 1953، این برای سومین بار است که رهبران دو کره، در حد فاصل میان دو کشور، دیدار می‌کنند.

  بر اساس این گزارش، رهبر کره شمالی در کتاب مهمانان این جمله را نوشته است: «اکنون دوران تازه‌ای آغاز می‌شود: عصر صلح».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران