فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دادستان پاریس: 416 شهروند فرانسوی از داعش حمایت مالی کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دادستان پاریس روز پنجشنبه 26 آوریل اعلام کرده که 416 تن از شهروندان فرانسوی از راه‌های مختلف به گروه داعش کمک مالی کرده‌اند.

  به گفته دادستان پاریس کمک‌های مالی به گروه تروریستی داعش «کوچک» بوده اما این کمک‌ها در سطح وسیعی صورت گرفته است.

  همزمان با برگزاری کنفرانسی در باره «تامین مالی تروریسم بین المللی» در پاریس که روز گذشته پایان یافت، فرانسوا مولینیز، دادستان پاریس طی مصاحبه‌ای با رادیو فرانسه آنوو، گفت:« سرویس اطلاعاتی بخش مالی با اقدامی هماهنگ اجازه داده تا 416 حمایت کننده مالی به داعش در فرانسه در سال های اخیر شناسایی شوند».

  320 تن از حمایت کنندگان داعش در ترکیه و لبنان هستند

  دادستان پاریس گفت:«سازمان اطلاعات مالی همچنین توانست 320 نفر از افرادی را که در ترکیه و لبنان مستقر شده و برای گروههای تندرو اسلامی در سوریه کمک مالی جمع آوری می‌کنند و آن را از طریقی به افراط گرایان در سوریه می‌دهند را شناسایی کند.

  دادستان پاریس همچنین به روزنامه لپارسینLe Parisien)) گفت:« داعش از دو طریق به اموال دسترسی پیدا می‌کرد، نخست از طریق زکات و کمک‌های خیریه این کمک‌ها به طور مستقیم به اعضای خانواده‌های داعش در مناطق حضورشان فرستاده می‌شد دومین راه از طریق غنائم جنگی یعنی تامین مالی از طریق اقدامات «جنایتکارانه» مانند قتل افراد و مصادره اموال آنها».

  موارد بسیاری در قوه قضائیه وجود دارد که موارد مشکوک به ارسال کمک‌های مالی افراد به فرزندانشان که در سوریه در کنار گروههای افراطی می‌جنگیدند مشاهده می‌شود.

  در کنفرانس پاریس برای بررسی راه‌های توقف تأمین مالی «تروریسم بین المللی» که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مرکز سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه برگزار شد، حدود 500 کارشناس و 80 وزیر از 72 کشور شرکت کردند.

  کشورهای شرکت کننده در این کنفرانس راههای متوقف کردن تامین مالی «تروریسم بین المللی» به ویژه داعش و القاعده مورد بحث و بررسی قرار دادند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران