.
.
.

سفر سه ساعته آنگلا مرکل به آمریکا و دیدار نیم ساعته‌اش با ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز جمعه 27 آوریل 2018 برای سفری کوتاه به آمریکا رفت و با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار و گفتگو کرد. مدت زمان سفر مرکل به آمریکا کمتر از 3 ساعت اعلام شد.

پیش‌بینی می‌شود سفر سه ساعته آنگلا مرکل به مانند سفر سه روزه امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با هدف ارسال این پیام به دونالد ترامپ باشد که آمریکا و اتحادیه اروپا باید اختلافات درباره موضوعات اساسی، از تجارت جهانی گرفته تا امنیت بین‌المللی کنار بگذارند.

ساعاتی پیش از رسیدن آنگلا مرکل به کاخ سفید، دونالد ترامپ اعلام کرد که صدراعظم آلمان در سفر کوتاه خود به ایالات متحده، به مدت 30 دقیقه در دفتر بیضی‌شکل با او گفتگو خواهد کرد و پس از آن مراسم ناهار رسمی و نشست خبری مشترک برگزار خواهد شد.

ترامپ در صفحه خود در توئیتر نوشت: «به نشست امروز خود با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان امیدوارم. موضوعات زیادی را در مدت زمان اندکی به بحث خواهیم گذاشت. این امر خوبی برای کشورهای بزرگمان خواهد بود.»

برخلاف دیدار روسای جمهوری آمریکا و فرانسه که شاهد تلاش برای نشان دادن نزدیکی دو کشور و روبوسی دو طرف بود، دیدار مرکل و ترامپ شاهد این سطح از نزدیکی و هماهنگی نبود.

کیلیان کونوای، مشاور دونالد ترامپ در این‌باره گفت: «روابط ترامپ با مکرون و مرکل نباید با هم مقایسه شوند. فرانسه و آلمان دو همپیمان بزرگ هستند. باور دارم هر کدام از رهبران [این دو کشور با دیگری] متفاوت است و هر رابطه‌ای متفاوت است. ما بسیار خوشحالیم که صدراعظم آلمان بار دیگر به آمریکا سفر می‌کند.»