فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: اجازه نخواهیم داد ایران دارای تسلیحات هسته‌ای شود

  منبع: دبی-العربیه.نت

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه 27 آوریل 2018 در نشست خبری مشترک با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان تاکید کرد که باید مطمئن شد که ایران دارای تسلیحات اتمی نمی‌شود.

  دونالد ترامپ در این نشست خبری که در کاخ سفید برگزار شد، گفت که با صدراعظم آلمان درباره فعالیت‌های اتمی ایران و رفتارهای خصمانه این کشور گفتگو کردیم.

  دونالد ترامپ در این نشست خبری که در کاخ سفید برگزار شد، گفت ایران دارای سلاح اتمی نخواهد شد. او از پاسخ به این سوال که آیا به استفاده از توان نظامی علیه ایران می‌اندیشد، طفره رفت.

  رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «من درباره اینکه آیا از توان نظامی استفاده می‌کنیم یا خیر، صحبت نمی‌کنم. اما می‌توانم به شما بگویم که آنها تسلیحات هسته‌ای به دست نخواهند آورد. می‌توانید روی این حرف حساب کنید.»

  ترامپ افزود: «با صدراعظم آلمان درباره فعالیت‌های اتمی ایران و رفتارهای خصمانه این کشور گفتگو کردیم.»

  از سوی دیگر آنگلا مرکل گفت که توافق هسته‌ای فعلی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران کافی نیست.

  او توضیح داد: «ما توافق هسته‌ای را یک مرحله اولیه می‌دانیم که در کند کردن فعالیت‌های آنها در این زمینه به شکل ویژه نقش داشت، اما از نگاه آلمان باور داریم که این [توافق] برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران کافی نیست.»

  مرکل درباره اقدامات ایران در سوریه نیز گفت: «با آمریکا در این زمینه که باید با اقدامات افراطی ایران در سوریه مقابله شود، توافق نظر داریم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران