فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • زندگی آسوده محافظ «بن لادن» در آلمان با دریافت ماهانه 1000 یورو

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  «محافظ خطرناک بن‌لادن در آلمان آسوده زندگی می‌کند»؛ عنوانی است که رسانه‌های آلمانی درباره «سامی.ا» 42 ساله نوشته‌اند. وی پدر 4 فرزند است اما مهمتر و خطرناک‌تر از همه این است که او محافظ شخصی اسامه بن‌لادن، رهبر سابق گروه القاعده بود.

  به گزارش روزنامه بریتانیایی «اوینینگ استاندارد» به نقل رسانه‌های آلمانی، ایالت شمال راین در آلمان، که محافظ سابق بن‌لادن آن‌جا زندگی می‌کند، برای وی و خانواده‌اش، ماهانه‌ نزدیک به 1168 یورو از مالیات شهروندان آلمانی، می‌پردازد.

  به رغم اینکه وی «خطرناک» توصیف شده، اما دادگاه عالی آلمان اخراجش از این کشور را نپذیرفت. دادگاه آلمانی از وی خواسته هر روز به نزدیکترین مقر پلیس مراجعه کند و گزارشی درباره عملکرد روزانه‌اش به پلیس ارائه دهد.

  اما این دادگاه گفته، به دلیل اینک‌ه در صورت بازگشت سامی به تونس، احتمالا در معرض شکنجه قرار گیرد، درخواست اخراجش را نپذیرفته است.

  پیشتر، دادگاهی در شهر مونستر المان، سامی را «به شدت خطرناک برای امنیت عمومی» توصیف کرده و درخواست پناهندگی‌اش را نپذیرفته بود. اما دادگاه عالی آلمان، اجرای حکم اخراجش را از این کشور، رد کرد.

  «سامی.ا» در سال 1997، به عنوان دانشجو از تونس به آلمان رفت. او سپس به افغانستان رفت و در یکی از پادگان‌های وابسته به القاعده، آموزش دید. سامی بعدها محافظ شخصی بن‌لادن شد. القاعده یازدهم سپتامبر 2001، «درعملیاتی تروریستی» غافلگیر کننده‌ای، به آمریکا حمله کرد که از جمله پیامدهای آن، حمله آمریکا به افغانستان و سپس عراق بود.

  گفته می‌شود «سامی.ا»، هنوز با تندروهای اسلام‌گرا، در ارتباط است. او از سال 2006، تحت نظارت دقیق پلیس آلمان قرار گرفت. یک منبع امنیتی به رسانه‌های محلی گفته است که «باقی ماندن چنین شخصی در آلمان، ضربه به اقدامات مبارزه با تروریسم است. وی از خطرناکترین فرد محافظت کرد و ما از او همچون یک کودک محافظت می‌کنیم».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران