.
.
.

هند: از این پس محکومین تجاوز بر کودکان زیر سن 12 اعدام می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی اعتراضات گسترده به خاطر تجاوز جنسی به کودکان و دختران کم سن و سال در هند، نارندرا مودی نخست‌وزیر این کشور با صدور فرمانی فوق‌العاده دستور داد که متجاوزان به دختران زیر 12 سال اعدام شوند.

بر اساس گزارش رسانه‌های هند، این فیصله روز شنبه 21 آوریل پس از برگزاری نشست اضطراری کابینه این کشور اتخاذ شد.

به دنبال تجاوز گروهی و قتل یک دختر هشت ساله مسلمان در کشمیر هند توسط 6 مرد، تظاهرات گسترده‌ای در این کشور راه افتاد و حزب حاکم در این کشور تحت فشار شدید قرار گرفت.

پلیس هند 6 تن را به شمول چهار عضو ارتش این کشور به اتهام تجاوز و قتل آصفه و دو پلیس دیگر را برای از بین بردن شواهد دستگیر کرده است.

جسد آصفه هشت ساله بتاریخ 17 ژانویه در جنگل‌های نزدیک شهر کهتوا کشمیر پیدا شد اما اخبار مربوط به این تجاوز و قتل او هنگامی در سراسر هند تنش آفرید که یکی از گروه‌های سیاسی هندوها به بازداشت 8 مرد هندو اعتراض کرد.

این قضیه که منجر به دستگیری هشت مرد هندو شد، موجب خشم عمومی و اعتراض گسترده در نقاط مختلف این کشور شده است.

پس از تظاهرات گسترده بدلیل تجاوز بر این کودک قانون کیفری‌ هند روز شنبه تغییر کرد و کابینه این کشور پلیس را نیز موظف کرد که حداکثر ظرف دو ماه تحقیقات خود را دربارۀ این پرونده‌ کامل کند.

بر اساس قانون هند، این فرمان نخست‌وزیر برای اجرایی شدن به تایید پارلمان نیازی ندارد و تنها امضای رئیس جمهوری برای لازم‌الاجرا شدن آن کافی است.